Alkomat Drager Alcotest 7000

Dräger Alcotest® 7000 wyznacza nowe standardy wśród alkomatów. Zalety urządzenia to m.in. szerszy zakres temperatury i pomiaru, niewielkie wymagania w zakresie konserwacji oraz różne opcje sieciowe. Dodatkowo testy można przeprowadzać z użyciem zarówno ustnika, jak i lejka. Niezawodne badanie alkomatem jeszcze nigdy nie było tak szybkie, proste i wydajne.

5 020,00 zł

- +

Nowy produkt

Alkomat dostępny (duża ilość)

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Odbiór osobisty w sklepie BEAN Odbiór osobisty w sklepie BEAN Odbiór w sklepie Za darmo!
Kurier InPost - przedpłata na konto Kurier InPost - przedpłata na konto 24h Za darmo!
Kurier InPost - za pobraniem Kurier InPost - za pobraniem 24h Za darmo!
Paczkomat InPost - przedpłata na konto Paczkomat InPost - przedpłata na konto 48h Za darmo!
Paczkomat InPost - za pobraniem Paczkomat InPost - za pobraniem 48h Za darmo!

Dräger Alcotest® 7000 wyznacza nowe standardy wśród alkomatów. Zalety urządzenia to m.in. szerszy zakres temperatury i pomiaru, niewielkie wymagania w zakresie konserwacji oraz różne opcje sieciowe. Dodatkowo testy można przeprowadzać z użyciem zarówno ustnika, jak i lejka. Niezawodne badanie alkomatem jeszcze nigdy nie było tak szybkie, proste i wydajne.

Tylko jedna kalibracja na rok
Standardowo alkomaty wymagają kalibracji co sześć miesięcy. Ze względu na wyjątkową stabilność pomiarów urządzenie Dräger Alcotest® 7000, można kalibrować tylko co 12 miesięcy. Dzięki temu alkomaty wymagają zebrania, odesłania i ponownego rozdysponowania tylko raz w roku. To oszczędność czasu, a przede wszystkim pieniędzy.

Dwie metody pomiaru w jednym urządzeniu
Obok tradycyjnych testów z użyciem ustnika Alcotest 7000 umożliwia także przeprowadzanie testów za pomocą lejka. Wykonywanie dużej liczby testów w bardzo krótkim czasie sprawia, że metoda ta pozwala oszczędzić czas, obniżyć koszty i zapewnić higieniczne warunki. Badanie z użyciem lejka służy wstępnemu określeniu, czy w oddechu testowanej osoby występuje alkohol. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, wystarczy nacisnąć przycisk, aby przejść w tryb testu z użyciem ustnika. Kolejne badanie pozwala określić faktyczne stężenie alkoholu w powietrzu wydychanym przez testowaną osobę.

Szeroki zakres temperatury
Alcotest 7000 zapewnia wiarygodne wyniki pomiarów, nawet w skrajnych temperaturach. Opatentowany układ grzewczy alkomatu oraz wysokiej jakości materiały pozwalają uzyskać prawidłowe wartości stężenia w zakresie temperatury od -10 °C do +55 °C.

Rozwiązania sieciowe
Wbudowana technologia Bluetooth® Low Energy oferuje energooszczędną, cyfrową łączność dla urządzenia i rejestrowanych danych. Wśród wielu zalet takiego rozwiązania jest np. możliwość nawiązania bezprzewodowego połączenia między alkomatem a drukarką mobilną Dräger BT (urządzenia muszą znajdować się maks. 15 m od siebie) w celu wydruku wyników badań.
Dodatkowo nasze narzędzie „Dräger add” ułatwia szereg procesów, takich jak precyzyjne mapowanie lokalizacji oraz digitalizacja danych osobowych i wyników badań na miejscu.
Oprogramowanie Dräger Service Connect służy do pobierania danych i wykonywania wielu innych czynności. Alcotest 7000 można także podłączyć bezpośrednio do komputera z użyciem kabla USB-C i odczytać wyniki badania.

Wysokie wartości graniczne detekcji alkoholu
Zwiększona wydajność urządzenia Alcotest 7000 dotyczy również zakresu pomiarowego. Maksymalny limit stężenia alkoholu we krwi, jaki można ustawić w alkomacie, to aż 3 mg/l. Po przekroczeniu tego limitu na wyświetlaczu widoczny jest stosowny komunikat.

Wysokie standardy higieniczne Alcotest
Higiena odgrywa coraz ważniejszą rolę w naszym życiu. Alkomaty Dräger Alcotest wykorzystują nieinwazyjne technologie pomiaru i zapewniają wysoki poziom higieny, zarówno dla użytkownika, jak i testowanej osoby, dzięki następującym rozwiązaniom:
    ‒  W trakcie badania wydychane powietrze zamiast przepływać przez urządzenie, kierowane jest do tyłu
    ‒  W trakcie badania użytkownik i testowana osoba są ustawieni względem siebie pod kątem 90°
    ‒  Ustniki i lejki do jednorazowego użytku są pakowane pojedynczo
    ‒  Zalety ustników „slide‘n‘click” – bezpieczna, higieniczna odległość pomiędzy użytkownikiem a testowaną osobą – element dystansowy zapobiega bezpośredniemu kontaktowi ust z urządzeniem – łatwe zdejmowanie ustnika – zawór jednokierunkowy zapobiega wdychaniu powietrza przez ustnik
    ‒  Zalety wymiennego lejka: – brak kontaktu fizycznego z testowaną osobą – zapobiega cofaniu się wydychanego powietrza, eliminując w ten sposób ryzyko kontaktu z patogenami pozostawionymi przez poprzednich badanych
    ‒  Do gwintowanego złącza w urządzeniu można zamocować zwykły kij do selfie (sprzedawany oddzielnie), aby dodatkowo zwiększyć odległość pomiędzy użytkownikiem i testowaną osobą.

Normy
zależności od konfiguracji zgodność z wymaganiami norm EN 15964, NHTSA, normy australijskiej, FDA, Certyfikat CE, Klasa ochrony: IP 54


Specyfikacja techniczna
 • Profesjonalny sensor elektrochemiczny 1/4" DrägerSensor
 • Zakres pomiarowy 0,00-3,00 mg/L (0,00-6,00‰)
 • Rozdzielczość wskazań 0,01‰ do 2 miejsc po przecinku
 • Wyświetlacz TFT 2,4"
 • Złącze USB-C
 • Bluetooth Low Energy 5.0
 • Gotowość do pracy ok. 3 sekundy po włączeniu
 • Czas poboru próbki ok. 2 sekund
 • Alkomat posiada licznik pomiarów
 • Pamięć 30000 testów (10000 szczegółowych)
 • Tryby pomiarowe: szybki - przy użyciu lejka, dokładny - poprzez ustnik
 • Dioda LED uzupełniająca wskazania na wyświetlaczu
 • Automatyczne wyłączanie zasilania po bezczynności użytkownika
 • Alkomat działa w trybie automatycznym
 • Zasilanie poprzez baterie alkaliczne AA
 • Certyfikaty i normy EU w zależności od konfiguracji urządzenia
 • Temperatura pracy: -5°C do +50°C
 • Wymiary 61 x 172 x 36 mm
 • Waga 285g z baterią
Gwarancja
 • 24 miesiące
Zestaw zawiera
 • Alkomat elektrochemiczny Dräger 7000
 • Bateria alkaliczna CR123A
 • Ustniki wielorazowe 3szt. (pakowane indywidualnie)
 • Instrukcja obsługi w j. polskim
 • Karta gwarancyjna
 • Certyfikat kalibracji wystawiany w dniu sprzedaży

Bezpłatna usługa kalibracji oraz serwis
Alkomat bierze udział w promocji dotyczącej darmowych usług kalibracji w okresie 1 roku (bez limitu ilościowego) od daty zakupu. Normalnie ta usługa jest płatna. W tym przypadku jest ona wykonywana bezpłatnie w profesjonalnym laboratorium serwisowym.
Prezent do alkomatu
Okulary ochronne firmy Dräger z filtrem UV

okulary-gratis-do-alkomatu-gwarancja-dożywotnia

  Przeznaczeniedla małych i średnich firm, dla służb mundurowych, dla instytucji (przemysłowe)
  Ilość pomiarów10-19 dziennie, 5-9 dziennie, powyżej 20 dziennie
  Cena zakupupowyżej 1300zł
 • Alkomat AlcoFind DA 9000

  Alkomat AlcoFind DA-9000 jest to najbardziej profesjonalny oraz rozbudowany tester alkoholu dostępny na rynku. Jego główną zaletą jest bardzo wysoka niezawodność. Firma DATech Co.,Ltd. przygotowała tester dla policji, firm, szpitali, szkół oraz wielu innych instytucji. Jest on bardzo często używany przez kierowców, którzy życzą sobie najwyższej możliwej...

  1 259,00 zł
 • Alkomat AlcoDigital P100 do firmy

  Alkomat AlcoDigital P100 jest specjalnie wyspecjalizowanym urządzeniem, które w dokładny i skuteczny sposób bada zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wielką zaletą jest pełne polskie menu oraz bardzo wysoka precyzja pomiarów.

  1 599,00 zł
 • Alkomat Dräger 9510 IR (jednosensorowy) Spektrometria w podczerwieni

  Alkomat Dräger 9510 IR jest precyzyjnym i wydajnym urządzeniem pomiarowym, który może znaleźć zastosowanie w wielu dziedzinach. Sprzęt posiada wbudowany sensor policyjny działający w technologii spektroskopii IR, dzięki takiemu rozwiązaniu produkt znacznie wyróżnia się spośród podobnych alkomatów pod względem skuteczności działania.

  29 517,00 zł
 • Alkomat Drager Alcotest 4000

  Każdy kierowca powinien być odpowiedzialny za siebie oraz innych użytkowników ruchu drogowego. To kwestia priorytetowa bo bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze.*Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 1 790,00 zł PROMOCJA czasowa trwa do 31.08.23

  1 968,00 zł

Napisz opinię

Alkomat Drager Alcotest 7000

Alkomat Drager Alcotest 7000

Dräger Alcotest® 7000 wyznacza nowe standardy wśród alkomatów. Zalety urządzenia to m.in. szerszy zakres temperatury i pomiaru, niewielkie wymagania w zakresie konserwacji oraz różne opcje sieciowe. Dodatkowo testy można przeprowadzać z użyciem zarówno ustnika, jak i lejka. Niezawodne badanie alkomatem jeszcze nigdy nie było tak szybkie, proste i wydajne.
Polecamy inne produkty z tej kategorii :