Detektory gazowe, mierniki 

Jest 19 produktów.
Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów
Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o przypadkach zatrucia dwutlenkiem węgla. Zwykle dochodzi do nich na skutek braku odpowiedniego sprzętu, który by alarmował o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia tego związku. Czujnik gazowy rozwiązałby problem. Kiedy dochodzi do kumulacji tego śmiertelnie niebezpiecznego gazu w słabo wentylowanych, zamkniętych pomieszczeniach, urządzenie to błyskawicznie alarmuje o niebezpieczeństwie. Nadmiar CO2 najczęściej gromadzi się w silosach zbożowych, osadnikach ścieków, kopalniach, gorzelniach i w wielu innych miejscach, w których na co dzień pracuje człowiek. Nadmierne jego stężenie powstaje również na skutek nieszczelnych instalacji gazowych. Osoby przebywające w pomieszczeniu, w którym przekroczone jest stężenie tego niezwykle szkodliwego związku, w wyniku jego wdychania narażone są na utratę przytomności, a nawet śmierć. Nie warto zatem ryzykować ich zdrowia i życia. W miejscach, w których istnieje ryzyko zwiększonego stężenia szkodliwych gazów, koniecznie powinny zostać wyposażone w czujnik dwutlenku węgla.

W naszym sklepie internetowym oferujemy różnego rodzaju czujniki i mierniki gazu. Są to niezwykle precyzyjne w działaniu i niezawodne urządzenia, zapewniające osobistą ochronę osobom przebywającym w pomieszczeniach narażonych na podwyższone stężenie dwutlenku węgla, ale także innych szkodliwych dla człowieka gazów. Każdy detektor gazu znajdujący się w naszej ofercie to zaawansowany technologicznie sprzęt przeznaczony do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Pracuje niezawodnie zarówno w skrajnie niskich, jak i wysokich temperaturach, a także w zmiennych wartościach ciśnienia powietrza. Solidna i trwała obudowa chroni urządzenie przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, pyłów, cieczy, a także skutecznie zabezpiecza przed chemikaliami. Każdy czujnik dwutlenku węgla posiada również efektywną ochronę przed wilgocią.

Czujnik czadu i gazu znajdujący się w naszym asortymencie wyposażony jest w duży, czytelny wyświetlacz, na którym pojawiają się komunikaty oraz najistotniejsze informacje dotyczące czasu pracy detektora czy też pojemności jego baterii. Miernik gazu osiada również praktyczne podświetlanie, pozwalające odczytywać wiadomości nawet w ciemnościach. W przypadku wykrycia zbyt dużego stężenia szkodliwych związków w powietrzu czujnik gazu błyskawicznie generuje alarm dźwiękowy, jak również świetlny ostrzegając przed niebezpieczeństwem. Urządzenie jest również wyposażone w rejestrator, który precyzyjnie odnotowuje wysokość stężenia szkodliwych gazów, a także datę i godzinę wystąpienia tego zdarzenia. Do uzyskanych w ten sposób danych można w dowolnym momencie powrócić, jak również przetwarzać je za pomocą dedykowanego interfejsu. Każdy oferowany przez nas wykrywacz nieszczelności gazu posiada niezwykle trwałe czujniki i pojemną, cechującą się długą żywotnością baterię, zapewniającą minimum 2 lata bezobsługowej pracy.

Dostępny w naszej ofercie czujnik czadu i gazu to sprzęt najwyższej jakości, specjalnie wyselekcjonowany, odpowiednio skalibrowany, stworzony dla indywidualnych potrzeb i specyfiki różnych branż. Przy jego produkcji wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie. Czujnik tlenku węgla to urządzenie niezastąpione podczas pracy w wielu gałęziach przemysłu. Pracownicy wyposażeni w to akcesorium czują się znacznie bardziej bezpieczni, a ich praca jest dzięki temu bardziej wydajna. Każdy zapobiegliwy pracodawca, dbający o dobro swoich pracowników powinien zadbać o to, aby zostali oni wyposażeni w osobisty czujnik gazu. Koszty eksploatacji urządzenia nie są wysokie, a atrakcyjna cena zachęca do zakupu.