Czy da się samemu skalibrować alkomat?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    11 września 2023    wyświetleń (30)
Alkomat, jak większość urządzeń pomiarowych, wymaga kalibracji, by dawać precyzyjną informację o przedmiocie pomiaru. Poziom alkoholu w wydychanym powietrzu ma kluczowe znaczenie w kontekście odpowiedzialności karnej za prowadzenie pojazdów. Jednak najistotniejsze jest przede wszystkim zdrowie i życie zarówno osoby wsiadającej za kółko, jak i osób postronnych, mogących uczestniczyć w zdarzeniu drogowym. Alkomat bez kalibracji to bezużyteczne narz

Kiedy policja może badać alkomatem zgodnie z prawem?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    11 września 2023    wyświetleń (22)
Kierowcy często kojarzą badanie alkomatem jedynie z uczestnictwem w wypadku drogowym. Oczywiście, w takiej sytuacji służby badają trzeźwość, jednak często przeprowadzane są także rutynowe kontrole. Kiedy policja może zgodnie z prawem zweryfikować Twoją trzeźwość? Sprawdź!

Komunikaty wyświetlane w alkomatach - co oznaczają?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    11 września 2023    wyświetleń (27)
Dla początkującego użytkownika obsługa alkomatu może być wyzwaniem. Okazuje się, że opanowanie instrukcji obsługi wiąże się z umiejętnością interpretacji wielu różnych komunikatów. Wyświetlane informacje pojawiają się w formie skrótów, dlatego należy wiedzieć, co kryje się za nimi. W tym artykule blogowym przychodzimy z pomocą, dzięki której po przeczytaniu tego artykułu będziesz umiejętnie je interpretować.

Alkomaty w miejscach publicznych – czy alkomaty powinny być obecne w barach, restauracjach i klubach jako środek zapobiegawczy?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    30 maja 2023    wyświetleń (154)
Dziś nikogo już nie dziwi obecność alkomatów w miejscach pracy lub pojazdach. Co więcej, można z nich korzystać nawet w obrębie galerii handlowych. Czy zatem plany dotyczące wprowadzenia ich do miejsc publicznych mają sens? Czy nie grozi nam kolejna fala oburzenia, związana z rzekomym ograniczaniem praw publicznych?

Jakie alkomaty polecane są przez policje?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    30 maja 2023    wyświetleń (500)
Czy można mieć w domu policyjny alkomat "nie za miliony"? Otóż tak i to za przystępną cenę! Sprawdźmy, jakie modele poleca polska Policja i dlaczego warto je wybrać.

Ile ma się promili po 1 lampce wina?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    26 kwietnia 2023    wyświetleń (378)
Każdy z nas usłyszał pewnie kilka razy w swoim życiu stwierdzenie: „to tylko 1 lampka wina”. Nawet taka ilość może powodować niebezpieczną ilość promili w wydychanym powietrzu. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, ile tak naprawdę promili alkoholu znajduje się w wydychanym powietrze. Z naszego artykułu dowiesz się, jak jest naprawdę!

Czy jednorazowe alkomaty są wiarygodne i skuteczne?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    26 kwietnia 2023    wyświetleń (99)
Bardzo przydatnym rozwiązaniem, które pozwoli na uniknięcie wielu przykrych zdarzeń, na które narażony jest każdy kierowca, biorący dzień wcześniej udział w wydarzeniu, któremu towarzyszył alkohol, jest alkomat jednorazowy. W końcu należy pamiętać, że samodzielna ocena nie jest miarodajna, zwłaszcza że może być nam ciężko ocenić kondycję psychofizyczną, a co za tym idzie stwierdzić, w jakim stopniu jesteśmy zmęczeni oraz na jakim poziomie znajduj

Co zrobić, gdy nie posiadamy pod ręką alkomatu?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    15 lutego 2023    wyświetleń (573)
Alkomaty to urządzenia, które pozwalają zbadać ilość alkoholu w krwiobiegu człowieka, na podstawie wydychanego powietrza. Aktualnie takie propozycje cieszą się dużą popularnością na rynku. Po imprezie można określić to, czy w naszej krwi znajduje się jeszcze alkohol. Jednakże nie zawsze mamy dostęp do alkomatu. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak sobie poradzić, gdy chcemy określić ilość alkoholu we krwi?

Kary za jazdę pod wpływem w 2023r.

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    11 stycznia 2023    wyświetleń (450)
Ustawodawcy postanowili wprowadzić zaostrzenia w kodeksie. Niektóre z nich są drastyczne. Sprawdźcie sami, co czeka osoby przyłapane na jeździe po alkoholu w 2023 roku.

Jak pić, aby uniknąć kaca?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    22 grudnia 2022    wyświetleń (450)
Wcale nie potrzeba wypić ogromnej ilości alkoholu, aby następnego dnia cierpieć z powodu kaca. Okazuje się bowiem, że tolerancja na alkohol jest rzeczą bardzo indywidualną i nieprzyjemne dolegliwości mogą się pojawić nawet po spożyciu nieznacznej jego dawki.

Dlaczego po alkoholu tracimy pamięć?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 listopada 2022    wyświetleń (469)
Miałeś taką sytuację, kiedy urwał się film albo też nie pamiętasz wszystkich wydarzeń, jakie miały miejsce na imprezie? Z czego wynika utrata pamięci po alkoholu? Są osoby, które budzą się po imprezie i nie pamiętają, co się tam wydarzyło, gdzie były oraz co robiły. Dosłownie nie pamiętają niczego. W tym artykule wyjaśnimy przyczyny urwanego filmu.

Porady przed zakupem alkomatu

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 października 2022    wyświetleń (337)
Alkomaty to urządzenia, które przydaje się w wielu różnych sytuacjach. Doskonale sprawdzają się one po udanej imprezie, abyśmy mogli swobodnie zasiąść za kierownicą samochodu. A także w wielu innych sytuacjach, w których powinniśmy sprawdzić, czy w naszym organizmie jest dopuszczalna ilość alkoholu. Daje on więc sporo poczucia bezpieczeństwa i świadczy o naszej odpowiedzialności.

Wpływ alkoholu na zdrowie i zachowanie człowieka

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 października 2022    wyświetleń (289)
Alkohol spożywany przez zdrową, dorosłą osobę w ilościach minimalnych nie powinien mieć negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Niemniej jednak większe jego ilości okazują się nie tylko szkodliwe dla poszczególnych organów, ale i wpływają na zachowanie człowieka. Co dzieje się w naszym organizmie po spożyciu alkoholu?

Na czym polega kalibracja alkomatu?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    29 lipca 2022    wyświetleń (697)
Mimo intensywnych kontroli policyjnych wielu kierowców wciąż bardzo często wsiada za kierownicę samochodu w stanie nietrzeźwym. Niestety, takie nierozważne zachowanie jest przyczyną wielu nieszczęśliwych wypadków drogowych. Można tego skutecznie uniknąć, uczestnicząc w ruchu drogowym tylko i wyłącznie w trzeźwym stanie. Pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu umożliwia każdy dobry alkomat. A żeby urządzenia te, wskazywały w pełni wiaryg

Nasze Alkomaty Alcofind wyróżnione godłem Dobra Marka 2022

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    14 lipca 2022    wyświetleń (487)
Marka alkomatów Alcofind EXPERT, AF-35, AF-35 Premium, AF-35C, Polaris, AF-100S, DA-8100, DA-8700, DA-9000 otrzymały nagrodę Dobra Marka 2022

Alkomat na prezent z okazji dnia ojca - czy to dobry pomysł?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    24 czerwca 2022    wyświetleń (446)
Czerwiec to nie tylko początek lata, koniec roku szkolnego i czas ostatnich przymiarek do nadchodzącego urlopu. Miesiąc ten kojarzy się również z Dniem Ojca, w którego trakcie wyraża się wdzięczność dla każdego taty. Czy alkomat jest dobrym i przemyślanym prezentem na tę okoliczność?

W jaki sposób sprawdzić stan trzeźwości?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    20 maja 2022    wyświetleń (738)
Zachowanie bezpieczeństwa na drodze jest bardzo ważne. Ma na to bardzo duży wpływ jazda tylko i wyłącznie w stanie trzeźwości. Każdy rozsądny kierowca doskonale wie, że prowadzenie samochodu po alkoholu może być przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Aby nie narażać siebie oraz pozostałych uczestników ruchu na nieszczęśliwy wypadek, a nawet śmierć warto zawsze po zakrapianej imprezie mierzyć zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jaki

Wybieramy alkomat do samochodu

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    24 sierpnia 2021    wyświetleń (1722)
Warto posiadać swój własny, osobisty alkomat. Daje on poczucie bezpieczeństwa i mamy pewność, że kierując auto jesteśmy na pewno trzeźwi. Każdy odpowiedzialny kierowca chce świadomie podejmować decyzje o kierowaniu pojazdem, nie narażając zdrowia swojego, jak również innych uczestników ruchu drogowego.

Co to jest alkometr ?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 lipca 2021    wyświetleń (2062)
Alkometr to urządzenie, dzięki któremu możliwe jest określenie dokładnego stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkometr jest standardowym narzędziem w pracy policji monitorującej bezpieczeństwo na drodze.

Ranking alkomatów elektrochemicznych

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 lipca 2021    wyświetleń (2174)
Ciepłe wieczory, lato, wyjazdy wakacyjne sprzyjają odpoczynkowi przy winie lub piwie. Niestety często kierowcy nie mogą w ten sposób cieszyć się chwilą, bo mają w planach powrót do domu samochodem. Na szczęście coraz większą popularnością cieszą się alkomaty.
Showing 1 to 20 of 93 (1 Pages)