Kary za jazdę pod wpływem w 2023r.

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    11 stycznia 2023    wyświetleń (46)
Ustawodawcy postanowili wprowadzić zaostrzenia w kodeksie. Niektóre z nich są drastyczne. Sprawdźcie sami, co czeka osoby przyłapane na jeździe po alkoholu w 2023 roku.

Jak pić, aby uniknąć kaca?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    22 grudnia 2022    wyświetleń (139)
Wcale nie potrzeba wypić ogromnej ilości alkoholu, aby następnego dnia cierpieć z powodu kaca. Okazuje się bowiem, że tolerancja na alkohol jest rzeczą bardzo indywidualną i nieprzyjemne dolegliwości mogą się pojawić nawet po spożyciu nieznacznej jego dawki.

Dlaczego po alkoholu tracimy pamięć?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 listopada 2022    wyświetleń (234)
Miałeś taką sytuację, kiedy urwał się film albo też nie pamiętasz wszystkich wydarzeń, jakie miały miejsce na imprezie? Z czego wynika utrata pamięci po alkoholu? Są osoby, które budzą się po imprezie i nie pamiętają, co się tam wydarzyło, gdzie były oraz co robiły. Dosłownie nie pamiętają niczego. W tym artykule wyjaśnimy przyczyny urwanego filmu.

Porady przed zakupem alkomatu

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 października 2022    wyświetleń (263)
Alkomaty to urządzenia, które przydaje się w wielu różnych sytuacjach. Doskonale sprawdzają się one po udanej imprezie, abyśmy mogli swobodnie zasiąść za kierownicą samochodu. A także w wielu innych sytuacjach, w których powinniśmy sprawdzić, czy w naszym organizmie jest dopuszczalna ilość alkoholu. Daje on więc sporo poczucia bezpieczeństwa i świadczy o naszej odpowiedzialności.

Wpływ alkoholu na zdrowie i zachowanie człowieka

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 października 2022    wyświetleń (140)
Alkohol spożywany przez zdrową, dorosłą osobę w ilościach minimalnych nie powinien mieć negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Niemniej jednak większe jego ilości okazują się nie tylko szkodliwe dla poszczególnych organów, ale i wpływają na zachowanie człowieka. Co dzieje się w naszym organizmie po spożyciu alkoholu?

Na czym polega kalibracja alkomatu?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    29 lipca 2022    wyświetleń (597)
Mimo intensywnych kontroli policyjnych wielu kierowców wciąż bardzo często wsiada za kierownicę samochodu w stanie nietrzeźwym. Niestety, takie nierozważne zachowanie jest przyczyną wielu nieszczęśliwych wypadków drogowych. Można tego skutecznie uniknąć, uczestnicząc w ruchu drogowym tylko i wyłącznie w trzeźwym stanie. Pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu umożliwia każdy dobry alkomat. A żeby urządzenia te, wskazywały w pełni wiaryg

Nasze Alkomaty Alcofind wyróżnione godłem Dobra Marka 2022

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    14 lipca 2022    wyświetleń (375)
Marka alkomatów Alcofind EXPERT, AF-35, AF-35 Premium, AF-35C, Polaris, AF-100S, DA-8100, DA-8700, DA-9000 otrzymały nagrodę Dobra Marka 2022

Alkomat na prezent z okazji dnia ojca - czy to dobry pomysł?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    24 czerwca 2022    wyświetleń (338)
Czerwiec to nie tylko początek lata, koniec roku szkolnego i czas ostatnich przymiarek do nadchodzącego urlopu. Miesiąc ten kojarzy się również z Dniem Ojca, w którego trakcie wyraża się wdzięczność dla każdego taty. Czy alkomat jest dobrym i przemyślanym prezentem na tę okoliczność?

W jaki sposób sprawdzić stan trzeźwości?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    20 maja 2022    wyświetleń (530)
Zachowanie bezpieczeństwa na drodze jest bardzo ważne. Ma na to bardzo duży wpływ jazda tylko i wyłącznie w stanie trzeźwości. Każdy rozsądny kierowca doskonale wie, że prowadzenie samochodu po alkoholu może być przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Aby nie narażać siebie oraz pozostałych uczestników ruchu na nieszczęśliwy wypadek, a nawet śmierć warto zawsze po zakrapianej imprezie mierzyć zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jaki

Wybieramy alkomat do samochodu

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    24 sierpnia 2021    wyświetleń (1543)
Warto posiadać swój własny, osobisty alkomat. Daje on poczucie bezpieczeństwa i mamy pewność, że kierując auto jesteśmy na pewno trzeźwi. Każdy odpowiedzialny kierowca chce świadomie podejmować decyzje o kierowaniu pojazdem, nie narażając zdrowia swojego, jak również innych uczestników ruchu drogowego.

Co to jest alkometr ?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 lipca 2021    wyświetleń (1543)
Alkometr to urządzenie, dzięki któremu możliwe jest określenie dokładnego stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkometr jest standardowym narzędziem w pracy policji monitorującej bezpieczeństwo na drodze.

Ranking alkomatów elektrochemicznych

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 lipca 2021    wyświetleń (1960)
Ciepłe wieczory, lato, wyjazdy wakacyjne sprzyjają odpoczynkowi przy winie lub piwie. Niestety często kierowcy nie mogą w ten sposób cieszyć się chwilą, bo mają w planach powrót do domu samochodem. Na szczęście coraz większą popularnością cieszą się alkomaty.

Wybieramy alkomat bezustnikowy

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    25 maja 2021    wyświetleń (949)
Alkomaty bezustnikowe świetnie sprawdzają się podczas konieczności wykonywania pomiarów u wielu osób. W takich przypadkach bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednia higiena.

Jak działa blokada antyalkoholowa?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    27 kwietnia 2021    wyświetleń (1831)
Polskie prawo określa restrykcyjne przepisy dotyczące stężenia alkoholu we krwi podczas prowadzenia pojazdów – przekroczenie wartości 0,2 promila oznacza złamanie przepisów i może nieść za sobą kary finansowe, punkty karne i inne konsekwencje.

Alkotest - zastosowanie i działanie

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    17 marca 2021    wyświetleń (1472)
Alkotest to urządzenie, które pozwala sprawdzić zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przy jego pomocy nie można określić dokładnej ilości promili. Jednak pozwala on stwierdzić, czy można wsiąść już za kierownicę.

Kary za jazdę pod wpływem alkoholu

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach     8 lutego 2021    wyświetleń (1308)
O tym, że nie warto siadać za kierownicą w stanie nietrzeźwości, wie każdy. Przede wszystkim jest to narażanie własnego zdrowia a nawet życia, a także innych osób na drodze.

Jak przyspieszyć metabolizm alkoholu?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    26 stycznia 2021    wyświetleń (3869)
Ludzie mają różny stosunek do alkoholu. Jedni lubią zakrapiane imprezy, podczas gdy inni wybierają skromną lampkę wina. Tak naprawdę jednak każdemu zdarzyło się choć raz w życiu wypić trochę za dużo.

Jak działa test na obecność narkotyków?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    21 grudnia 2020    wyświetleń (7129)
Kokaina, amfetamina czy marihuana to narkotyki, których obecność w organizmie można łatwo wykryć za pomocą testów narkotykowych. Testy narkotykowe to narzędzie pracy służb medycznych i mundurowych. Istnieje wiele rodzajów testów narkotykowych.

Jak pozbyć się alkoholu z organizmu?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach     2 grudnia 2020    wyświetleń (12404)
Czas niezbędny do tego, aby wytrzeźwieć po spożyciu alkoholu, uzależniony jest od wielu rozmaitych czynników. Jest to silnie zindywidualizowany proces, dlatego nie da się precyzyjne określić, ile godzin potrzeba na pozbycie się alkoholu z organizmu.

Przeciętnie spalanie alkoholu na godzinę

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    30 października 2020    wyświetleń (1612)
Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić ważnej uroczystości czy imprezy bez alkoholu. Nic dziwnego, gdyż pomaga on się rozluźnić i lepiej się bawić. Kwestią problematyczną jest jednak spalanie alkoholu. Jak długo zostajemy w stanie nietrzeźwości? To szalenie ważne pytanie, a odpowiedź na nie pozwala podejmować trafne decyzje, dotyczące chociażby powrotu do domu
Showing 1 to 20 of 85 (1 Pages)