Alkomat Alcofind EXPERT

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    11 czerwca 2024    wyświetleń (32)
Laur konsumenta Odkrycie roku 2024 alkomat Alcofind EXPERT

Jakich leków nie można łączyć z alkoholem?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    12 kwietnia 2024    wyświetleń (458)
Wiedza na temat interakcji leków z alkoholem jest kluczowa dla zachowania nie tylko zdrowia, ale w niektórych przypadkach nawet życia. Spożywanie napojów alkoholowych podczas terapii lekowej może prowadzić do nieprzewidzianych, a czasem nawet niebezpiecznych skutków. Dlatego przed połączeniem przyjemności z koniecznością, warto dokładnie poznać, które leków nie można łączyć z alkoholem.

Urwany film po alkoholu. Co to jest palimpsest alkoholowy?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    12 kwietnia 2024    wyświetleń (615)
Mózg człowieka działa w bardzo ciekawy sposób, zaskakując naukowców od wieków. Jednym z ciekawszych zjawisk neurologicznych, jakie wywołuje spożywanie różnego rodzaju "procentowych" trunków, jest tzw. palimpsest alkoholowy. Na czym on polega i czym się objawia?

Jakie alkomaty są używane przez policję?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    22 lutego 2024    wyświetleń (596)
Kiedy mówimy o alkomatach używanych przez policję, mamy na myśli niezawodne, profesjonalne urządzenia, które odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach.

Czy pasażer w samochodzie może pić alkohol?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    22 lutego 2024    wyświetleń (6544)
Nie istnieje oficjalny zakaz spożywania alkoholu w prywatnych samochodach niezależnie od tego, czy znajdują się one na postoju, czy w czasie jazdy. Pewne jest to, że kierowca nie może być osobą po spożyciu, a prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości będzie groziło dla niego poważnymi konsekwencjami w postaci utraty uprawnień. A pasażer? Czy on może spożywać alkohol w aucie?

Czy można pić w samochodzie przy wyłączonym silniku?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    22 lutego 2024    wyświetleń (569)
Zagadnienie picia alkoholu na postoju z wyłączonym silnikiem budzi wiele wątpliwości. Rozwiewamy mity i przedstawiamy prawne aspekty tego działania, abyś mógł uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. W debacie na temat picia alkoholu przy wyłączonym silniku pojawiają się różne opinie. Czy taka czynność, w sytuacji, gdy kluczyki są w stacyjce, jest zgodna z prawem? Warto poznać odpowiedź, aby uniknąć niepotrzebnych problemów z prawem.

Kalibracja alkomatu a wzorcowanie

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    22 lutego 2024    wyświetleń (52)
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działa alkomat? Jak to jest możliwe, że precyzyjnie mierzy poziom alkoholu w wydychanym powietrzu? Odpowiedź leży w dwóch kluczowych procesach: wzorcowaniu i kalibracji.

Nasze alkomaty po raz kolejny wyróżnione godłem Dobra Marka 2023

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    29 września 2023    wyświetleń (437)
Marka alkomatów Alcofind EXPERT, AF-35, AF-35 Premium, AF-35C, Polaris, AF-100S, DA-8100, DA-8700, DA-9000 otrzymały po raz kolejny nagrodę Dobra Marka 2023

Czy da się samemu skalibrować alkomat?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    11 września 2023    wyświetleń (1440)
Alkomat, jak większość urządzeń pomiarowych, wymaga kalibracji, by dawać precyzyjną informację o przedmiocie pomiaru. Poziom alkoholu w wydychanym powietrzu ma kluczowe znaczenie w kontekście odpowiedzialności karnej za prowadzenie pojazdów. Jednak najistotniejsze jest przede wszystkim zdrowie i życie zarówno osoby wsiadającej za kółko, jak i osób postronnych, mogących uczestniczyć w zdarzeniu drogowym. Alkomat bez kalibracji to bezużyteczne narz

Kiedy policja może badać alkomatem zgodnie z prawem?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    11 września 2023    wyświetleń (8207)
Kierowcy często kojarzą badanie alkomatem jedynie z uczestnictwem w wypadku drogowym. Oczywiście, w takiej sytuacji służby badają trzeźwość, jednak często przeprowadzane są także rutynowe kontrole. Kiedy policja może zgodnie z prawem zweryfikować Twoją trzeźwość? Sprawdź!

Komunikaty wyświetlane w alkomatach - co oznaczają?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    11 września 2023    wyświetleń (2252)
Dla początkującego użytkownika obsługa alkomatu może być wyzwaniem. Okazuje się, że opanowanie instrukcji obsługi wiąże się z umiejętnością interpretacji wielu różnych komunikatów. Wyświetlane informacje pojawiają się w formie skrótów, dlatego należy wiedzieć, co kryje się za nimi. W tym artykule blogowym przychodzimy z pomocą, dzięki której po przeczytaniu tego artykułu będziesz umiejętnie je interpretować.

Alkomaty w miejscach publicznych – czy alkomaty powinny być obecne w barach, restauracjach i klubach jako środek zapobiegawczy?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    30 maja 2023    wyświetleń (281)
Dziś nikogo już nie dziwi obecność alkomatów w miejscach pracy lub pojazdach. Co więcej, można z nich korzystać nawet w obrębie galerii handlowych. Czy zatem plany dotyczące wprowadzenia ich do miejsc publicznych mają sens? Czy nie grozi nam kolejna fala oburzenia, związana z rzekomym ograniczaniem praw publicznych?

Jakie alkomaty polecane są przez policje?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    30 maja 2023    wyświetleń (736)
Czy można mieć w domu policyjny alkomat "nie za miliony"? Otóż tak i to za przystępną cenę! Sprawdźmy, jakie modele poleca polska Policja i dlaczego warto je wybrać.

Ile ma się promili po 1 lampce wina?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    26 kwietnia 2023    wyświetleń (3895)
Każdy z nas usłyszał pewnie kilka razy w swoim życiu stwierdzenie: „to tylko 1 lampka wina”. Nawet taka ilość może powodować niebezpieczną ilość promili w wydychanym powietrzu. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, ile tak naprawdę promili alkoholu znajduje się w wydychanym powietrze. Z naszego artykułu dowiesz się, jak jest naprawdę!

Czy jednorazowe alkomaty są wiarygodne i skuteczne?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    26 kwietnia 2023    wyświetleń (236)
Bardzo przydatnym rozwiązaniem, które pozwoli na uniknięcie wielu przykrych zdarzeń, na które narażony jest każdy kierowca, biorący dzień wcześniej udział w wydarzeniu, któremu towarzyszył alkohol, jest alkomat jednorazowy. W końcu należy pamiętać, że samodzielna ocena nie jest miarodajna, zwłaszcza że może być nam ciężko ocenić kondycję psychofizyczną, a co za tym idzie stwierdzić, w jakim stopniu jesteśmy zmęczeni oraz na jakim poziomie znajduj

Co zrobić, gdy nie posiadamy pod ręką alkomatu?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    15 lutego 2023    wyświetleń (687)
Alkomaty to urządzenia, które pozwalają zbadać ilość alkoholu w krwiobiegu człowieka, na podstawie wydychanego powietrza. Aktualnie takie propozycje cieszą się dużą popularnością na rynku. Po imprezie można określić to, czy w naszej krwi znajduje się jeszcze alkohol. Jednakże nie zawsze mamy dostęp do alkomatu. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak sobie poradzić, gdy chcemy określić ilość alkoholu we krwi?

Kary za jazdę pod wpływem w 2023r.

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    11 stycznia 2023    wyświetleń (594)
Ustawodawcy postanowili wprowadzić zaostrzenia w kodeksie. Niektóre z nich są drastyczne. Sprawdźcie sami, co czeka osoby przyłapane na jeździe po alkoholu w 2023 roku.

Jak pić, aby uniknąć kaca?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    22 grudnia 2022    wyświetleń (522)
Wcale nie potrzeba wypić ogromnej ilości alkoholu, aby następnego dnia cierpieć z powodu kaca. Okazuje się bowiem, że tolerancja na alkohol jest rzeczą bardzo indywidualną i nieprzyjemne dolegliwości mogą się pojawić nawet po spożyciu nieznacznej jego dawki.

Dlaczego po alkoholu tracimy pamięć?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 listopada 2022    wyświetleń (802)
Miałeś taką sytuację, kiedy urwał się film albo też nie pamiętasz wszystkich wydarzeń, jakie miały miejsce na imprezie? Z czego wynika utrata pamięci po alkoholu? Są osoby, które budzą się po imprezie i nie pamiętają, co się tam wydarzyło, gdzie były oraz co robiły. Dosłownie nie pamiętają niczego. W tym artykule wyjaśnimy przyczyny urwanego filmu.

Porady przed zakupem alkomatu

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 października 2022    wyświetleń (418)
Alkomaty to urządzenia, które przydaje się w wielu różnych sytuacjach. Doskonale sprawdzają się one po udanej imprezie, abyśmy mogli swobodnie zasiąść za kierownicą samochodu. A także w wielu innych sytuacjach, w których powinniśmy sprawdzić, czy w naszym organizmie jest dopuszczalna ilość alkoholu. Daje on więc sporo poczucia bezpieczeństwa i świadczy o naszej odpowiedzialności.
Showing 1 to 20 of 101 (1 Pages)