Ile ma się promili po 1 lampce wina?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    26 kwietnia 2023    wyświetleń (33)
Każdy z nas usłyszał pewnie kilka razy w swoim życiu stwierdzenie: „to tylko 1 lampka wina”. Nawet taka ilość może powodować niebezpieczną ilość promili w wydychanym powietrzu. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, ile tak naprawdę promili alkoholu znajduje się w wydychanym powietrze. Z naszego artykułu dowiesz się, jak jest naprawdę!

Czy jednorazowe alkomaty są wiarygodne i skuteczne?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    26 kwietnia 2023    wyświetleń (30)
Bardzo przydatnym rozwiązaniem, które pozwoli na uniknięcie wielu przykrych zdarzeń, na które narażony jest każdy kierowca, biorący dzień wcześniej udział w wydarzeniu, któremu towarzyszył alkohol, jest alkomat jednorazowy. W końcu należy pamiętać, że samodzielna ocena nie jest miarodajna, zwłaszcza że może być nam ciężko ocenić kondycję psychofizyczną, a co za tym idzie stwierdzić, w jakim stopniu jesteśmy zmęczeni oraz na jakim poziomie znajduj

Co zrobić, gdy nie posiadamy pod ręką alkomatu?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    15 lutego 2023    wyświetleń (501)
Alkomaty to urządzenia, które pozwalają zbadać ilość alkoholu w krwiobiegu człowieka, na podstawie wydychanego powietrza. Aktualnie takie propozycje cieszą się dużą popularnością na rynku. Po imprezie można określić to, czy w naszej krwi znajduje się jeszcze alkohol. Jednakże nie zawsze mamy dostęp do alkomatu. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak sobie poradzić, gdy chcemy określić ilość alkoholu we krwi?

Kary za jazdę pod wpływem w 2023r.

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    11 stycznia 2023    wyświetleń (368)
Ustawodawcy postanowili wprowadzić zaostrzenia w kodeksie. Niektóre z nich są drastyczne. Sprawdźcie sami, co czeka osoby przyłapane na jeździe po alkoholu w 2023 roku.

Jak pić, aby uniknąć kaca?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    22 grudnia 2022    wyświetleń (401)
Wcale nie potrzeba wypić ogromnej ilości alkoholu, aby następnego dnia cierpieć z powodu kaca. Okazuje się bowiem, że tolerancja na alkohol jest rzeczą bardzo indywidualną i nieprzyjemne dolegliwości mogą się pojawić nawet po spożyciu nieznacznej jego dawki.

Dlaczego po alkoholu tracimy pamięć?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 listopada 2022    wyświetleń (381)
Miałeś taką sytuację, kiedy urwał się film albo też nie pamiętasz wszystkich wydarzeń, jakie miały miejsce na imprezie? Z czego wynika utrata pamięci po alkoholu? Są osoby, które budzą się po imprezie i nie pamiętają, co się tam wydarzyło, gdzie były oraz co robiły. Dosłownie nie pamiętają niczego. W tym artykule wyjaśnimy przyczyny urwanego filmu.

Porady przed zakupem alkomatu

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 października 2022    wyświetleń (306)
Alkomaty to urządzenia, które przydaje się w wielu różnych sytuacjach. Doskonale sprawdzają się one po udanej imprezie, abyśmy mogli swobodnie zasiąść za kierownicą samochodu. A także w wielu innych sytuacjach, w których powinniśmy sprawdzić, czy w naszym organizmie jest dopuszczalna ilość alkoholu. Daje on więc sporo poczucia bezpieczeństwa i świadczy o naszej odpowiedzialności.

Wpływ alkoholu na zdrowie i zachowanie człowieka

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 października 2022    wyświetleń (218)
Alkohol spożywany przez zdrową, dorosłą osobę w ilościach minimalnych nie powinien mieć negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Niemniej jednak większe jego ilości okazują się nie tylko szkodliwe dla poszczególnych organów, ale i wpływają na zachowanie człowieka. Co dzieje się w naszym organizmie po spożyciu alkoholu?

Na czym polega kalibracja alkomatu?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    29 lipca 2022    wyświetleń (661)
Mimo intensywnych kontroli policyjnych wielu kierowców wciąż bardzo często wsiada za kierownicę samochodu w stanie nietrzeźwym. Niestety, takie nierozważne zachowanie jest przyczyną wielu nieszczęśliwych wypadków drogowych. Można tego skutecznie uniknąć, uczestnicząc w ruchu drogowym tylko i wyłącznie w trzeźwym stanie. Pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu umożliwia każdy dobry alkomat. A żeby urządzenia te, wskazywały w pełni wiaryg

Nasze Alkomaty Alcofind wyróżnione godłem Dobra Marka 2022

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    14 lipca 2022    wyświetleń (438)
Marka alkomatów Alcofind EXPERT, AF-35, AF-35 Premium, AF-35C, Polaris, AF-100S, DA-8100, DA-8700, DA-9000 otrzymały nagrodę Dobra Marka 2022

Alkomat na prezent z okazji dnia ojca - czy to dobry pomysł?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    24 czerwca 2022    wyświetleń (398)
Czerwiec to nie tylko początek lata, koniec roku szkolnego i czas ostatnich przymiarek do nadchodzącego urlopu. Miesiąc ten kojarzy się również z Dniem Ojca, w którego trakcie wyraża się wdzięczność dla każdego taty. Czy alkomat jest dobrym i przemyślanym prezentem na tę okoliczność?

W jaki sposób sprawdzić stan trzeźwości?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    20 maja 2022    wyświetleń (638)
Zachowanie bezpieczeństwa na drodze jest bardzo ważne. Ma na to bardzo duży wpływ jazda tylko i wyłącznie w stanie trzeźwości. Każdy rozsądny kierowca doskonale wie, że prowadzenie samochodu po alkoholu może być przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Aby nie narażać siebie oraz pozostałych uczestników ruchu na nieszczęśliwy wypadek, a nawet śmierć warto zawsze po zakrapianej imprezie mierzyć zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jaki

Wybieramy alkomat do samochodu

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    24 sierpnia 2021    wyświetleń (1629)
Warto posiadać swój własny, osobisty alkomat. Daje on poczucie bezpieczeństwa i mamy pewność, że kierując auto jesteśmy na pewno trzeźwi. Każdy odpowiedzialny kierowca chce świadomie podejmować decyzje o kierowaniu pojazdem, nie narażając zdrowia swojego, jak również innych uczestników ruchu drogowego.

Co to jest alkometr ?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 lipca 2021    wyświetleń (1773)
Alkometr to urządzenie, dzięki któremu możliwe jest określenie dokładnego stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkometr jest standardowym narzędziem w pracy policji monitorującej bezpieczeństwo na drodze.

Ranking alkomatów elektrochemicznych

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    28 lipca 2021    wyświetleń (2085)
Ciepłe wieczory, lato, wyjazdy wakacyjne sprzyjają odpoczynkowi przy winie lub piwie. Niestety często kierowcy nie mogą w ten sposób cieszyć się chwilą, bo mają w planach powrót do domu samochodem. Na szczęście coraz większą popularnością cieszą się alkomaty.

Wybieramy alkomat bezustnikowy

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    25 maja 2021    wyświetleń (1031)
Alkomaty bezustnikowe świetnie sprawdzają się podczas konieczności wykonywania pomiarów u wielu osób. W takich przypadkach bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednia higiena.

Jak działa blokada antyalkoholowa?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    27 kwietnia 2021    wyświetleń (2061)
Polskie prawo określa restrykcyjne przepisy dotyczące stężenia alkoholu we krwi podczas prowadzenia pojazdów – przekroczenie wartości 0,2 promila oznacza złamanie przepisów i może nieść za sobą kary finansowe, punkty karne i inne konsekwencje.

Alkotest - zastosowanie i działanie

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    17 marca 2021    wyświetleń (1627)
Alkotest to urządzenie, które pozwala sprawdzić zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przy jego pomocy nie można określić dokładnej ilości promili. Jednak pozwala on stwierdzić, czy można wsiąść już za kierownicę.

Kary za jazdę pod wpływem alkoholu

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach     8 lutego 2021    wyświetleń (1433)
O tym, że nie warto siadać za kierownicą w stanie nietrzeźwości, wie każdy. Przede wszystkim jest to narażanie własnego zdrowia a nawet życia, a także innych osób na drodze.

Jak przyspieszyć metabolizm alkoholu?

  Blog Alkomaty - najlepszy blog o alkomatach    26 stycznia 2021    wyświetleń (4894)
Ludzie mają różny stosunek do alkoholu. Jedni lubią zakrapiane imprezy, podczas gdy inni wybierają skromną lampkę wina. Tak naprawdę jednak każdemu zdarzyło się choć raz w życiu wypić trochę za dużo.
Showing 1 to 20 of 88 (1 Pages)