Blokada alkoholowa 

Jest 2 produktów.
  • kup

    Blokada zapłonu, alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock® 5000. Urządzenie Interlock 5000 składa się z dwóch komponentów – urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu i jednostki sterującej. Alkomat wzywa kierowcę do oddania próbki oddechu przed rozruchem silnika. 

    5 086,00 zł
  • Blokada zapłonu, alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock® 7500 to immobilizer reagujący na alkohol w wydychanym powietrzu. Jeżeli kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu, po wykonaniu pomiaru immobilizer uniemożliwia uruchomienie silnika.

    8 408,00 zł
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

W kategorii tej prezentujemy praktyczne i gwarantujące bezpieczeństwo alkomaty z blokadą zapłonu w pojazdach mechanicznych, takich jak auta osobowe, ciężarowe, dostawcze czy też maszyny budowlane. Jest to wygodne rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, budowlanych czy też kurierskich zatrudniających kierowców poruszających się na co dzień firmowymi pojazdami.

Oferowane zestawy składają się z dwóch podstawowych elementów, czyli jednostki sterującej oraz urządzenia pomiarowego. Aby możliwe było uruchomienie silnika pojazdu, w którym dany alkomat jest zainstalowany, konieczne jest wykonanie przez kierowcę pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeżeli wynik badania nie przekracza dopuszczalnej normy, jednostka sterująca uruchamia zapłon auta.

Alkomaty z blokadą zapłonu pojazdów mechanicznych stanowią doskonałe zabezpieczenie dla wszystkich właścicieli oraz dyspozytorów pojazdów służbowych. Taka blokada antyalkoholowa uniemożliwiają jazdę samochodem nie tylko po bezpośrednim spożyciu alkoholu, ale także z alkoholem cząstkowym znajdującym się we krwi. Konstrukcja tych urządzeń jest wytrzymała i odporna na jakiekolwiek próby manipulacji lub zniszczenia mechanizmu blokującego zapłon. Zamontowana elektronika pozwala na przechowywanie wyników pomiarów, daty oraz dokładnej godziny ich przeprowadzenia, także informacji o odmowie uruchomienia silnika czy też próbach uszkodzenia lub ingerencji w funkcjonowanie zestawu.

Tak zwana alkoholowa blokada zapłonu w samochodzie to jedyny sprawdzony i skuteczny sposób, który chroni przed prowadzeniem pojazdów przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, a co za tym idzie przed często tragicznymi konsekwencjami takiej jazdy. Dlatego też każda firma zatrudniająca kierowców powinna wyposażyć swoje auta w tego rodzaju urządzenia, by mieć pewność, iż za każdym razem, gdy auto wraz z kierowcą opuszcza teren firmy, jest prowadzone przez trzeźwego pracownika. Nasza firma zajmuje się nie tylko sprzedażą tego rodzaju alkomatów, ale także ich montażem oraz kalibracją, jeżeli klient wyrazi takie życzenie.