Szukaj

Producenci

Przetwornice Napięcia  

Jest 44 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 40 z 44 elementów

Przetwornica napięcia to urządzenie służące do przetwarzania napięcia stałego 12V na napięcie przemienne 230V.Tego typu urządzeniem jest przetwornica samochodowa nadająca się znakomicie do samochodów osobowych oraz innych pojazdów, które wyposażone są w instalacje o napięciu 12V. Przetwornica samochodowa posiada obudowę, która kompletnie wykonana jest z aluminium i dzięki temu idealnie spełnia zadanie odprowadzania ciepła. Często też przetwornice takie wyposażone są w wentylatory cicho pracujące, które spełniają dodatkowe wymogi chłodzenia układów wewnątrz tego urządzenia. Przetwornice napięcia o parametrach napięcia 12V - 230V także w doskonały sposób współpracują z większością urządzeń elektrycznych i mogą służyć do zasilania drobnego sprzętu AGD, nadają się bardzo dobrze do zasilania laptopów, netbooków, czy też różnego rodzaju ładowarek.

Przetwornica taka zwykle wyposażona jest także w gniazdo USB ze stałym napięciem na przykład 5V. Przetwornica te muszą posiadać wiele potrzebnych zabezpieczeń, których głównym celem jest ochrona podłączanych urządzeń. Zalicza się do nich na przykład zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz zabezpieczenie termiczne, także może być zastosowane zabezpieczenie antyzwarciowe i wiele innych. Przetwornice te posiadają także funkcję auto restartu,co pozwala na zadziałanie któregoś z dostępnych zabezpieczeń po wyłączeniu inwertera i nawet bez konieczności wyłączania zasilania. Zawsze po zmniejszeniu obciążenia inwerter może się uruchomić automatycznie.

Urządzenia te, dla sygnalizowania stanu pracy posiadają zapalające się diody LED. Mają one także zamontowany alarm, którego zadaniem jest automatyczne wyłączanie przy niskim poziomie akumulatora. Przetwornica stosowane w samochodach, czy innych pojazdach posiadają także pełną ochronę wejścia i wyjścia oraz ochronę przeciążeniową. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju urządzenia, które posiada idealną zdolność generowania napięcia, istnieje możliwość zwiększenia się bezawaryjności całego urządzenia.