Alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock 7500

Blokada zapłonu, alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock® 7500 to immobilizer reagujący na alkohol w wydychanym powietrzu. Jeżeli kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu, po wykonaniu pomiaru immobilizer uniemożliwia uruchomienie silnika.

8 408,00 zł

- +

DG7500

Nowy produkt

Alkomat na zamówienie (proszę o wysłanie zapytania)

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Odbiór osobisty w sklepie BEAN Odbiór osobisty w sklepie BEAN Odbiór w sklepie Za darmo!
Kurier InPost - przedpłata na konto Kurier InPost - przedpłata na konto 24h Za darmo!
Kurier InPost - za pobraniem Kurier InPost - za pobraniem 24h 14,99 zł
Opis
Blokada zapłonu, alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock® 7500 to immobilizer reagujący na alkohol w wydychanym powietrzu. Jeżeli kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu, po wykonaniu pomiaru immobilizer uniemożliwia uruchomienie silnika. Urządzenie Interlock® 7500 jest bardzo szybko gotowe do pracy. Alkomat Drager Interlock 7500 może być dodatkowo wyposażone w kamerę i/lub moduł GPRS. Blokada alkoholowa składa się z dwóch komponentów - części ręcznej i jednostki sterującej. W części ręcznej wykonywana jest analiza próbki. W zależności czy próbka okaże się pozytywna lub negatywna jednostka sterująca może zablokować lub odblokować rozruch pojazdu.

Zasada działania
Po włączeniu zapłonu Alkomat Drager Interlock 7500 wzywa do wykonania badania oddechowego. W razie wykrycia zawartości alkoholu przekraczającej ustanowioną wartość graniczną (w Polce jest to 0,19‰) urządzenie w niezawodny sposób uniemożliwia uruchomienie silnika. System ten skutecznie uniemożliwia jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.
Alkomat blokujący zapłon Interlock 7500 charakteryzuje się bardzo krótkim czasem gotowości do pracy. Urządzenie charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem oraz ergonomiczną konstrukcją, a całkowicie biodegradowalny ustnik znajduje się w tylnej części dzięki czemu na pierwszy rzut oka nie widać że mamy do czynienia z blokadą alkoholową. Przejrzysty i czytelny kolorowy wyświetlacz sprawia, ze urządzenie jest proste w obsłudze. Blokada alkoholowa Interlock 7500 rozpoznaje, czy alkohol wykryty w próbce jest alkoholem w wydychanym powietrzu, czy oparami alkoholu.

Pamięć
Pamięć Interlock 7500 przechowuje wiele danych, oprócz daty, godziny zmierzonego stężenia alkoholu, przechowuje również oddanie lub odmowę oddania próbki oddechu, uruchomienie i zatrzymanie silnika oraz ewentualne próby ingerencji w system przez osoby do tego nieuprawnione. Transmisja danych z jednostki sterującej do PC następuje przez złącze IR lub Bluetooth. Po odczytaniu dane są dostępne dla upoważnionych do tego osób. Do tego momentu dane są chronione przy użyciu specjalnych metod szyfrowania.

Moduł GPRS
Urządzenie może być wyposażone w moduł GPRS. Wtedy może następować automatyczne przesyłanie danych przez moduł GPRS do właściwej jednostki kontrolnej. Takim zdarzeniem może być próba uruchomienie silnika przez osobę znajdującą się pod wpływem alkoholu.

Kamera
Alkomat blokujący zapłon może być wyposażony w kamerę, która jest całkowicie zintegrowana z urządzeniem Interlock 7500 i wykonuje zdjęcia dokumentujące osobę, która aktualnie dmucha w alkomat. Kamera jest przystosowana do działania zarówno w dzień jak i w nocy.

Specyfikacja techniczna
- Profesjonalny sensor elektrochemiczny DrägerSensor
- Gotowość do pracy:
< 4 sekundy (powyżej 0°C)
< 60 sekund (w temp. -20°C)
< 110 sekund (w temp. -45°C)
- Graficzny podświetlany wyświetlacz LCD z komunikatami tekstowymi dla użytkownika
- Pobór prądu - Zasilanie od 12V do 24V
- Transmisja danych: poprzez złącze IR, Bluetooth
- Temperatura pracy: -45°C do +85°C
- Wymiary alkomatu 138x61x36mm, Waga 178g
- Wymiary jednostki sterującej 148x90x32mm, Waga ok. 300g

Kalibracja
Co 12 miesięcy

Świadectwo homologacji
EN 50436-1:2013; EN 50436-2:2013; znak E1; regulacja ECE nr 10 i rozporządzenie (WE) nr 661/2009 (z ostatnią zmianą mającą zastosowanie)

Zestaw zawiera
Drager Interlock 7500 Alkomat blokujący rozruch samochodu
Jednostka sterująca immobilizerem
Karta gwarancyjna
Certyfikat kalibracji

Montaż oraz kalibracja alkomatów blokujących zapłon
Nasz serwis zajmuje się montażem oraz kalibracją Interlock 7500 urządzeń blokujących zapłon.
 • Alkomat Dräger 5820 z Certyfikatem Kalibracji
  kup
  Alkomat Drager 5820

  Praktycznym i wydajnym systemem pozwalającym na kontrolę stanu trzeźwości jest alkomat Drager 5820. Tester etanolu przygotowany został do przeprowadzania działań policyjnych. Znajduje on również zastosowanie dla firm, zakładów przemysłowych oraz instytucji publicznych, może również posłużyć użytkownikom prywatnym, którzy poszukują narzędzia stale...

  1 495,00 zł
 • Alkomat Drager 6820

  Alkomat Drager 6820 składa się z policyjnego sensora elektrochemicznego w technologii 1/4" (DrägerSensor).

  5 885,00 zł
 • Alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock 5000
  kup
  Alkomat Dräger Interlock 5000

  Blokada zapłonu, alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock® 5000. Urządzenie Interlock 5000 składa się z dwóch komponentów – urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu i jednostki sterującej. Alkomat wzywa kierowcę do oddania próbki oddechu przed rozruchem silnika. 

  5 086,00 zł

Napisz opinię

Alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock 7500

Alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock 7500

Blokada zapłonu, alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock® 7500 to immobilizer reagujący na alkohol w wydychanym powietrzu. Jeżeli kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu, po wykonaniu pomiaru immobilizer uniemożliwia uruchomienie silnika.
Polecamy inne produkty z tej kategorii :