Jak działa blokada antyalkoholowa?Polskie prawo określa restrykcyjne przepisy dotyczące stężenia alkoholu we krwi podczas prowadzenia pojazdów – przekroczenie wartości 0,2 promila oznacza złamanie przepisów i może nieść za sobą kary finansowe, punkty karne i inne konsekwencje. Jednak nietrzeźwy kierowca to przede wszystkich duże zagrożenie w ruchu drogowym, dlatego wsiadając do samochodu warto mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. W tym celu warto zainwestować w profesjonalny alkomat osobisty lub zdecydować się na inne rozwiązania - jednym z najbardziej skutecznych jest wybór blokady antyalkoholowej w samochodzie.

W artykule znajdziesz informacje na temat:

Blokada antyalkoholowa – co to jest i jak działa?

Blokada antyalkoholowa to specjalistyczne urządzenie techniczne mocowane w pojazdach, które uniemożliwia uruchomienie silnika w przypadku, gdy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przekracza dozwoloną przez prawo zawartość (0,1 mg alkoholu w 1 dm3). Zasada działania blokady antyalkoholowej w samochodach przypomina działanie klasycznego alkomatu. Kierowca podczas wsiadania do pojazdu musi dmuchnąć w odpowiedni element urządzenie – jeśli pomiar nie wykaże obecności alkoholu, samochód zostanie uruchomione i możliwe będzie udanie się w podróż. Jednak w przypadku, gdy w wydychanym powietrzu zostanie wykryty alkohol, zapłon ulegnie zablokowaniu i nie będzie możliwości uruchomienia pojazdu.

Blokada antyalkoholowa – kiedy zdecydować się na to rozwiązanie?

Blokada antyalkoholowa stanowi jedyny sprawdzony i skuteczny sposób uniemożliwienia kierowania pojazdem przez osoby znajdujących się pod wpływem alkoholu. Pozwala także uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji takiej jazdy. Blokada antyalkoholowa do samochodu to rozwiązanie, które funkcjonuje w Polsce dopiero od kilku lat, jednak już cieczy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców. Wykorzystywana jest ona do różnych zastosowań – zarówno przez indywidualnych klientów, jak i firmy zatrudniające zawodowych kierowców.

Jednym z głównych powodów decydowania się na zainstalowanie blokady antyalkoholowej jest utrata prawo jazdy przez kierowcę. Po upływie połowy orzeczonego czasu lub po upływie 10 lat – w przypadku osób, które dożywotnio utraciły możliwość prowadzenia pojazdów - istnieje szansa ubiegania się o zmianę całkowitego zakazu prowadzanie na prowadzanie pojazdu posiadającego blokadę alkoholową. W wielu przypadkach złożenie odpowiedniego wniosku, powtórne zdanie prawo jazdy oraz zainstalowanie tego typu urządzenia umożliwiają odzyskanie prawa do kierowania pojazdem.

alkomaty osobiste

Blokada antyalkoholowa wykorzystywana jest także do blokowania pojazdów mechanicznych wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa, instytucje czy inne tego typu jednostki. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie samochody stosowane są w celach służbowych do przewozu ludzi czy przedmiotów. Wykorzystywana jest ona przez właścicieli pojazdów czy dyspozytorów pojazdów służbowych w branży transportowej, budowlanej czy też kurierskiej.

W jakim celu jest stosowana blokada antyalkoholowa?

Blokada antyalkoholowa instalowana w samochodach prywatnych czy służbowych stanowi rozwiązanie, które maksymalnie utrudnia możliwość kierowania pojazdem przez osobę znajdującą się pod wpływem alkoholu. Pozwala to na zachowanie bezpieczeństwa na drodze – zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Blokada alkoholowa może stanowić środek bezpieczeństwa dla kierowców, którzy chcą mieć pewność, że nie posiadają w krwi stężenia alkoholu powyżej dopuszczalnej wartości oraz pomaga w odzyskaniu prawa do kierowania pojazdami osobom, które je utraciły. Wyposażenie służbowych pojazdów, autobusów czy pojazdów ciężarowych w blokadę antyalkoholową pozwala także na zapewnienie bezpieczeństwa w przemyśle transportowym przewożącym ludzi, towary czy materiały niebezpieczne.

Cena zainstalowania blokady antyalkoholowej w samochodzie – ile wynosi?

Koszt związane z założeniem blokady antyalkoholowej w samochodzie ponoszone są przez kierowcę lub pracodawcę – w przypadku samochodów służbowych, które mają zostać zabezpieczone przy zastosowaniu tej metody. W zależności od potrzeb można zdecydować się na wynajem lub zakup na własność blokady alkoholowej. Zakup własnej blokady antyalkoholowej jest z pewnością bardziej opłacalnym rozwiązaniem w długofalowej perspektywie, które pozwoli zawsze mieć pod kontrolą zawartość alkoholu w krwi przed rozpoczęciem jazdy. Ceny blokad antyalkoholowych do samochodów są bardzo zróżnicowane – zależą one od klasy producenta, modelu, parametrów oraz jakości wykonania danego urządzenia. Firma BEAN zapewnia konkurencyjny stosunek jakości do ceny blokad samochodowych.

Blokada antyalkoholowa w naszym sklepie

Firma BEAN jest dystrybutorem specjalistycznych blokad antyalkoholowych od marki Dräger, które stanowią wysokiej klasy rozwiązanie stosowane do profesjonalnych zastosowań. Oferowane produkty składają się z jednostki sterującej oraz urządzenia pomiarowego. Stanowią one zestaw uniemożliwiający kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, ponieważ przed uruchomieniem pojazdu konieczne jest wykonanie przez kierowcę pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dopiero, kiedy wynik nie przekracza dopuszczalnej normy, silnik może zostać uruchomiony. Blokady oferowane przez sklep Alkomaty.net.pl gwarantują bezpieczeństwo oraz uzyskiwanie miarodajnych wyników. Ich konstrukcja jest wytrzymała oraz odporna na wszelkie próby wpływania na wyniki czy zniszczenie mechanizmu blokującego zapłon pojazdu. Stanowią one niezwykle wygodne rozwiązanie, które może być wykorzystywane do wielu różnorodnych zastosowań.