Alkomat Dräger Interlock 5000

Blokada zapłonu, alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock® 5000. Urządzenie Interlock 5000 składa się z dwóch komponentów – urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu i jednostki sterującej. Alkomat wzywa kierowcę do oddania próbki oddechu przed rozruchem silnika. 

5 086,00 zł

DG5000

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Odbiór osobisty w sklepie BEAN Odbiór osobisty w sklepie BEAN Odbiór w sklepie Za darmo!
Kurier InPost - przedpłata na konto Kurier InPost - przedpłata na konto 24h Za darmo!
Kurier InPost - za pobraniem Kurier InPost - za pobraniem 24h 14,99 zł
Opis
Blokada zapłonu, alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock® 5000. Urządzenie Interlock 5000 składa się z dwóch komponentów – urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu i jednostki sterującej. Urządzenie pomiarowe wzywa kierowcę do oddania próbki oddechu przed rozruchem silnika. Wynik pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu decyduje o odblokowaniu przez sterownik rozrusznika pojazdu i umożliwieniu uruchomienia silnika.

Zasada działania
Po włączeniu zapłonu Alkomat Drager Interlock 5000 wzywa do wykonania badania oddechowego. W razie wykrycia zawartości alkoholu przekraczającej ustanowioną wartość graniczną (w Polce jest to 0,19‰) urządzenie w niezawodny sposób uniemożliwia uruchomienie silnika. System ten skutecznie uniemożliwia jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.
Urządzenie charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem oraz ergonomiczną konstrukcją, a całkowicie biodegradowalny ustnik znajduje się w tylnej części dzięki czemu na pierwszy rzut oka nie widać że mamy do czynienia z blokadą alkoholową. Przejrzysty i czytelny kolorowy wyświetlacz sprawia, ze urządzenie jest proste w obsłudze. Blokada alkoholowa Interlock 5000 rozpoznaje, czy alkohol wykryty w próbce jest alkoholem w wydychanym powietrzu, czy oparami alkoholu.

Bezpieczeństwo
Urządzenie Interlock 5000 posiada oznaczenie E1 i spełnia wszelkie wymogi normy europejskiej EN 50436-2, która jest wyznacznikiem w zakresie zastosowania blokad alkoholowych w wielu krajach świata. Blokada alkoholowa zapewnia niezawodną ochronę kierowców, pasażerów i towarów przed zagrożeniami związanymi z prowadzeniem po spożyciu alkoholu. Pozwala również skutecznie zapobiegać potencjalnym zagrożeniom wynikającym z prowadzenia pojazdów z alkoholem resztkowym we krwi. Interlock 5000 zwiększa bezpieczeństwo firm i pomaga unikać szkód osobowych i materialnych spowodowanych przez spożywanie alkoholu.

Pamięć
Pamięć Interlock 5000 przechowuje wiele danych, oprócz daty, godziny zmierzonego stężenia alkoholu, przechowuje również oddanie lub odmowę oddania próbki oddechu, uruchomienie i zatrzymanie silnika oraz ewentualne próby ingerencji w system przez osoby do tego nieuprawnione. Transmisja danych z jednostki sterującej do PC następuje przez złącze IR lub Bluetooth. Po odczytaniu dane są dostępne dla upoważnionych do tego osób. Do tego momentu dane są chronione przy użyciu specjalnych metod szyfrowania.

Pomiar i wykrywanie manipulacji
Czujnik elektrochemiczny urządzenia Interlock 5000 jest przeznaczony specjalnie do pomiaru alkoholu. To sprawia, że wyniki pomiarów nie są zafałszowywane przez inne wydychane substancje. Te precyzyjne czujniki są stosowane także w policyjnych alkomatach. Interlock 5000 rozpoznaje i dokumentuje próby manipulacji.

Zużycie prądu i gotowość do działania
Urządzenie Interlock 5000 jest energooszczędne, pobór prądu w stanie spoczynku jest mniejszy niż 1 mA. Dzięki temu nie zakłóca w żaden sposób gotowości pojazdu do użycia. Urządzenie jest niezawodne i szybko gotowe do pracy w zakresie temperatur od -45 °C do 85 °C, i dzięki temu szybko gotowe do uruchomienia zarówno podczas mrozów, jak i przy pełnym słońcu. Zalecane jest wykonywanie kalibracji i konserwacji blokady alkoholowej raz na rok.

Specyfikacja techniczna
 • Profesjonalny sensor elektrochemiczny DrägerSensor
 • Gotowość do pracy: 
< 4 sekund (powyżej 0°C)
< 60 sekund (w temp. -20°C)
< 110 sekund (w temp. -45°C)
 • Graficzny podświetlany wyświetlacz LCD z komunikatami tekstowymi dla użytkownika
 • Pobór prądu - Zasilanie od 12V do 24V
 • Transmisja danych: poprzez złącze IR, Bluetooth
 • Temperatura pracy: -45°C do +85°C
 • Wymiary alkomatu 138x61x36mm, Waga 178g
 • Wymiary jednostki sterującej 148x90x32mm, Waga ok. 300g

Kalibracja
Co 12 miesięcy

Świadectwo homologacji
EN 50436-1:2013; EN 50436-2:2013; znak E1; regulacja ECE nr 10 i rozporządzenie (WE) nr 661/2009 (z ostatnią zmianą mającą zastosowanie)

Zestaw zawiera
Drager Interlock 5000 Alkomat blokujący rozruch samochodu
Jednostka sterująca immobilizerem
Karta gwarancyjna

Montaż oraz kalibracja alkomatów blokujących zapłon
Nasz serwis zajmuje się montażem oraz kalibracją Interlock 5000 urządzeń blokujących zapłon.
 • Alkomat Dräger 5820 z Certyfikatem Kalibracji
  kup
  Alkomat Drager 5820

  Praktycznym i wydajnym systemem pozwalającym na kontrolę stanu trzeźwości jest alkomat Drager 5820. Tester etanolu przygotowany został do przeprowadzania działań policyjnych. Znajduje on również zastosowanie dla firm, zakładów przemysłowych oraz instytucji publicznych, może również posłużyć użytkownikom prywatnym, którzy poszukują narzędzia stale...

  1 495,00 zł
 • Alkomat Drager 6820

  Alkomat Drager 6820 składa się z policyjnego sensora elektrochemicznego w technologii 1/4" (DrägerSensor).

  3 799,00 zł
 • Alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock 7500

  Blokada zapłonu, alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock® 7500 to immobilizer reagujący na alkohol w wydychanym powietrzu. Jeżeli kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu, po wykonaniu pomiaru immobilizer uniemożliwia uruchomienie silnika.

  8 366,00 zł

Napisz opinię

Alkomat Dräger Interlock 5000

Alkomat Dräger Interlock 5000

Blokada zapłonu, alkomat blokujący zapłon Dräger Interlock® 5000. Urządzenie Interlock 5000 składa się z dwóch komponentów – urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu i jednostki sterującej. Alkomat wzywa kierowcę do oddania próbki oddechu przed rozruchem silnika. 
Polecamy inne produkty z tej kategorii :