Szukaj

Producenci

Przeciętnie spalanie alkoholu na godzinęSpis treści:

Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić ważnej uroczystości czy imprezy bez alkoholu. Nic dziwnego, gdyż pomaga on się rozluźnić i lepiej się bawić. Kwestią problematyczną jest jednak spalanie alkoholu. Jak długo zostajemy w stanie nietrzeźwości? To szalenie ważne pytanie, a odpowiedź na nie pozwala podejmować trafne decyzje, dotyczące chociażby powrotu do domu. Bo choć czujemy się dobrze, wcale nie oznacza to, że alkohol szybko wyparował, a my możemy spokojnie siąść za kierownicą.

Jakie jest przeciętne spalanie alkoholu?

Jaka jest szybkość spalania alkoholu na godzinę? Podchodząc do sprawy statystycznie, można powiedzieć, że organizm człowieka potrzebuje na ogół 3 godzin na spalenie 20-30 g czystego alkoholu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest to wartość przeciętna, która podlega ogromnym nieraz wahaniom. Jest po prosto za dużo zmiennych, które wpływają na wynik. Wśród nich wymienić można:

  • - rodzaj spożywanego trunku,
  • - ilość i tempo spożywanego alkoholu,
  • - masa ciała osoby spożywającej alkohol,
  • - indywidualna tolerancja organizmu na napoje alkoholowe,
  • - ilość i rodzaj jedzenia konsumowanego w trakcie picia alkoholu.

Spalanie alkoholu to kwestia indywidualna

Jak widać, spalanie alkoholu to kwestia indywidualna. Bywa, że ludzie dobrze znają swój organizm i potrafią z przybliżeniem oszacować, kiedy będą trzeźwi. Ale nawet w takich przypadkach trzeba być ostrożnym. Czasem wystarczy sięgnięcie po inny trunek niż zazwyczaj albo spożycie innej potrawy, by czas spalania alkoholu uległ zmianie. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ile się trzeźwieje po 4 piwach czy 5 lampach wina. Jest to kwestia indywidualna, a nawet skupiając się na jednej konkretnej osobie, ciężko jest o jednoznaczne wartości liczbowe. Dlatego tak ważne jest, by każdorazowo swój stan trzeźwości po prostu monitorować.

Monitorowanie stanu (nie)trzeźwości

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się aplikacje, które pomagają mierzyć, ile można mieć promili. Na ogół wymagają one podania ilości wypitego alkoholu oraz wagę swojego ciała, zdarza się, że pytają także o płeć czy wiek. Niestety, podany przez nie wynik należy traktować z rezerwą. Nie są one w stanie dokładnie oszacować tempo spalania alkoholu. Lepszym rozwiązaniem wydają się być alkomaty. Dzięki nim, można precyzyjnie określić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu, co pozwala jednoznacznie określić swój stan trzeźwości.

alkomaty osobiste

Choć alkomaty są dla wielu osób atrybutem policjantów, może je zakupić i użytkować każda osoba. Często korzystają z nich zawodowi kierowcy albo szefowie firm, którzy sprawdzają stan trzeźwości swoich pracowników. Urządzenia pozwalają na to, by w szybki sposób sprawdzić, czy alkohol został już wydalony z organizmu. Śmiało sięgać mogą po nie również osoby prywatne. Korzystanie z alkomatów jest dowodem na odpowiedzialną i dojrzałą postawę. Kupując jednak alkomat, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Jak wybrać odpowiedni alkomat?

Jak kupić odpowiednie urządzenie? Na rynku istnieje wiele ich modeli. Po pierwsze, powinno nam zależeć na tym, by był to dokładny alkomat. Duże znaczenia ma także to, jak często chcemy go użytkować oraz to, czy będą z niego korzystały również inne osoby. Osoba prywatna nie potrzebuje urządzenia tak zaawansowanego, jakie spotkać można np. u służb mundurowych. Proste ale funkcjonalne urządzenia testerowe mogą jak najbardziej określić nasz stan trzeźwości. Jednocześnie nie są one wcale drogie. Dobrej jakości urządzenia można już kupić w okolicach 100-200 zł. Na tańsze modele nie ma co się oglądać, gdyż będą one mało wiarygodne. Warto pamiętać, że raz kupione urządzenie, może nam służyć przez wiele lat. Patrząc z tej perspektywy widać, że alkomat jest wart swojej ceny. Zwłaszcza, że może on ratować nasze zdrowie, a nawet życie, pozwalając podjąć trafne decyzje o tym, czy siąść za kierownicą, czy może jeszcze trochę poczekać.

Gdzie kupić alkomat dla siebie?

Jeśli rozważasz kupno alkomatu, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Dlaczego? Ponieważ oferujemy solidnie i dokładnie urządzenia. Co więcej, nasz asortyment jest bardzo różnorodny. Znajdziesz tu alkomaty proste, jak i bardziej zaawansowane, w różnych przedziałach cenowych. A wszystko po to, by każdy z naszych klientów mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Nie jesteś pewien, który z testerów wybrać? Wystarczy się do nas zgłosić. Z chęcią podpowiemy. Jeśli jednak urządzenie Ci nie będzie odpowiadać, możesz je do 30 dni zwrócić. Wszystkie alkomaty zostają skalibrowane przed wysyłką, by dotrzeć pod wskazany adres w idealnym i gotowym do użytku stanie.

Picie alkoholu, choć jest przyjemne, wiąże się też z odpowiedzialnością. Czasem możemy czuć się dobrze, nie oznacza to jednak, że jesteśmy w pełni trzeźwi. Aby zawsze mieć pod kontrolą sytuację, warto zainwestować w alkomat. Nie istnieje lepszy i bardziej precyzyjny sposób na określenie ilości alkoholu w organizmie. Nie warto polegać na szacunkowych aplikacjach czy wątpliwych wyliczeniach - lepiej uzyskać konkretną wartość na urządzeniu.