Detektor gazowy Drager Pac® 6000 O2

Detektor jednogazowy

  • Do użytku osobistego

  • wykrywanie tlenu

  • użytkowanie ograniczone do dwóch lat​

*Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 1377 zł

1 399,00 zł

- +

83 26 322

Nowy produkt

Na zamówienie 2 tygodnie

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Odbiór osobisty w sklepie BEAN Odbiór osobisty w sklepie BEAN Odbiór w sklepie Za darmo!
Kurier InPost - przedpłata na konto Kurier InPost - przedpłata na konto 24h Za darmo!
Kurier InPost - za pobraniem Kurier InPost - za pobraniem 24h 14,99 zł
Paczkomat InPost - przedpłata na konto Paczkomat InPost - przedpłata na konto 48h Za darmo!
Paczkomat InPost - za pobraniem Paczkomat InPost - za pobraniem 48h 10,00 zł

Ograniczonego użycia osobisty detektor jednogazowy Dräger Pac® 6000 służy do niezawodnych i dokładnych pomiarów stężenia O2 (tlen) w najtrudniejszych warunkach otoczenia. Wytrzymała konstrukcja, szybki czas reakcji czujnika i pojemna bateria tego praktycznie bezobsługowego urządzenia zapewniają maksymalne bezpieczeństwo przez okres nawet dwóch lat

Wysoka wydajność dla maksymalnego bezpieczeństwa

​Na osobistym detektorze jednogazowym Dräger Pac 6000 można polegać. Urządzenie precyzyjnie i niezawodnie ostrzega przed szkodliwymi stężeniami tlenu.

Zaawansowane technicznie czujniki o bardzo krótkim czasie odpowiedzi t-90. zapewniają błyskawiczne reakcje. Szeroki zakres pomiarowy sprawia, że detektor Pac 6000 jest urządzeniem uniwersalnym. 

Zakres pomiarowy:    0 – 25 % obj.
Progi alarmu A1/A2:  19 / 23 % obj.

Dane techniczne:
Dräger Pac® 6000
Wymiary (bez zacisku) (szer. x wys. x gł.) 64 x 84 x 20 mm
Waga Około 106 g (113 g z zaciskiem)
Okres eksploatacji urządzenia 2 lata od pierwszej aktywacji
Okres żywotności batarii 2 lata (min. 10 miesięcy w przypadku czujników O2)
Stopień ochrony IP68
Ciśnienie atmosferyczne 700–1.300 hPa
Wilgotność powietrza 10–90% wilgotności względnej, bez kondensacji
Temperatura od -30 °C do +55 °C (wybrane czujniki mogą przez maks. 1 godz.
pracować w temp. -40 °C)
Dopuszczenia cCSAus, IECEx, ATEX, CE

Łatwa obsługa dzięki wyraźnym oznaczeniom

​Zaświecenie się lampki LED oznacza, że działanie urządzenia zostało przetestowane i detektor jest gotowy do użycia. Obudowa została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie użytkowników: każdy wariant czujnika w detektorze Dräger Pac 6000 dodatkowo oznaczony jest dobrze widocznym, wyraźnym kolorem, co ogranicza możliwość popełnienia błędu.

Wytrzymała konstrukcja do użycia w najtrudniejszych warunkach otoczenia

​Detektor Pac 6000 radzi sobie doskonale nawet w skrajnie ciężkich warunkach: w zależności od czujnika tolerowane są wartości temperatury od -40°C do 55°C i ciśnienie powietrza w zakresie 700–1.300 mbar.

Filtr membranowy chroni czujnik przed ciałami obcymi, pyłami i cieczami. Odporna na wstrząsy i chemikalia obudowa spełnia wymagania dla stopnia ochrony IP68.

Wygodny w użyciu wyświetlacz mieszczący wszystkie istotne informacje

​Duży wyświetlacz pokazuje neutralne językowo komunikaty i wskazania dotyczące stężenia gazów. Na wyświetlaczu widoczne są także inne ważne informacje, takie jak pozostały czas pracy i pojemność baterii. Jasne podświetlenie umożliwia bezproblemowy odczyt wszystkich wartości w ciemności.

Alarm 360° z różnymi funkcjami

​Gdy detektor Dräger Pac 6000 wykryje szkodliwe stężenie gazu, generowane są alarmy dźwiękowy i świetlny, a urządzenie zaczyna wyczuwalnie wibrować. Dwie migające jasnym światłem diody LED znajdujące się na górze i na dole urządzenia sprawiają, że alarm jest dobrze widoczny z każdej strony. Natężenie dźwięku alarmu akustycznego osiąga poziom 90 dB. Na wyświetlaczu można uzyskać podgląd stężenia szczytowego zmierzonego w dowolnym momencie. Możliwy jest odczyt zarejestrowanych wcześniej alarmów w późniejszym czasie, nawet w przypadku ich potwierdzenia.

Detektor Pac 6000 z czujnikiem tlenu wyposażony jest w dwa dodatkowe progi alarmowe oprócz standardowego ustawienia progów alarmowych.

Rejestrator zdarzeń do celów analizy i raportowania

​Detektor Dräger Pac 6000 rejestruje stężenia oraz zdarzenia wraz z datą i godziną wystąpienia. Dane można pobrać na komputer w celu dalszego ich przetwarzania za pośrednictwem interfejsu.

Przystępne koszty eksploatacji

​Wszystkie wersje detektora Pac 6000 są wyposażone w wyjątkowo trwałe czujniki DrägerSensors® oraz pojemną baterię. W detektorach do pomiaru stężenia H2S, SO2i CO nie ma potrzeby wymiany czujnika ani baterii przez cały dwuletni, bezobsługowy okres eksploatacji. Czas eksploatacji detektora Dräger Pac 6000 liczony jest od chwili jego pierwszej aktywacji. Urządzenie wyłącza się automatycznie po dwóch latach.

Specjalny filtr membranowy chroni detektor Pac 6000 przed wnikaniem wody, pyłu i innych ciał obcych. Zabrudzony filtr można szybko i łatwo wymienić samodzielnie. Od razu po wymianie urządzenie jest gotowe do użycia.

Napisz opinię

Detektor gazowy Drager Pac® 6000 O2

Detektor gazowy Drager Pac® 6000 O2

Detektor jednogazowy

  • Do użytku osobistego

  • wykrywanie tlenu

  • użytkowanie ograniczone do dwóch lat​

*Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 1377 zł