Szukaj

Producenci

Ranking alkomatów elektrochemicznychCiepłe wieczory, lato, wyjazdy wakacyjne sprzyjają odpoczynkowi przy winie lub piwie. Niestety często kierowcy nie mogą w ten sposób cieszyć się chwilą, bo mają w planach powrót do domu samochodem. Na szczęście coraz większą popularnością cieszą się alkomaty. Te urządzenia ułatwiają życie kierowcom. Przed podjęciem decyzji zakupowej warto zastanowić się nad wyborem alkomatu. Dla ułatwienia przedstawiamy ranking alkomatów elektrochemicznych.

W niniejszym zestawieniu znajdują się najciekawsze modele alkomatów, które są obecnie dostępne w sprzedaży. Wybór alkomatu nie jest prosty, bo w sprzedaży znajduje się ich ogromna liczba. Wiemy o tym, dlatego poniższy ranking przedstawia prawdziwe flagowce wśród alkomatów.

W artykule znajdziesz informacje na temat:

Alkomat Lifeloc FC10

Alkomat Lifeloc FC10 to lider rankingu alkomatów elektrochemicznych. Dzięki trzem trybom pracy alkomat ten ma naprawdę szerokie zastosowanie. Można nim badać, czy w danym napoju znajduje się alkohol, co może być stosowane przez szkoły. Urządzenie to jest modelem z najwyższej półki. Spełnia rygorystyczne postanowienia Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych. Alkomat Lifeloc FC10 był szczególnie polecany przez policję, urzędy, wojsko USA. Bardzo przydatną cechą urządzenia jest ekran LCD, który potrafi automatycznie regulować jasność, co jest pomocne przy korzystaniu w nocy. Klienci zwracają szczególną uwagę na to, że ten alkomat elektrochemiczny posiada funkcjonalność wyświetlania graficznego wyników- w formie wykresów. Bateria alkomatu posiada rewelacyjną wydajność- może działać nawet do 6000 testów. Użytkownicy chwalą sobie łatwość, z jaką korzysta się z tego alkomatu. Urządzenie posiada platynowy sensor, który pozwala na wykonanie najbardziej precyzyjnych pomiarów.

Alkomat Drager 5820

Alkomat Drager 5820 zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Jest to urządzenie, które spełni idealnie swoją funkcję przy badaniach przesiewowych, na przykład wykonywanych w przedsiębiorstwach lub przez policję. Nie byłoby tego, gdyby nie niezwykle czuły sensor elektrochemiczny 1/4" DragerSensor. Świetnie wypada wyświetlacz LCD z podświetleniem. Jak przystało na topowy model obudowa alkomatu wykonana jest z wytrzymałego tworzywa ABS. Kolejną przydatną funkcją jest to, że alkomat elektrochemiczny wyłącza się w przypadku bezczynności. Alkomat Drager 5820 to prawdziwa gratka dla osób ceniących sobie wysoką wiarygodność pomiarów, ponieważ urządzenie posiada zakres pomiarowy 0,00-2,50mg/L. Producent oferuje bezpłatną kalibrację aż przez 2 lata oraz serwis urządzenia.

alkomaty osobiste

AlcoDigital ONE

Kolejny model z najwyższej półki to alkomat AlcoDigital ONE. To niezawodne urządzenie przeznaczone jest do wykonywania badań przesiewowych.

Alkomat AlcoDigital ONE niezwykle szybko gotowy jest do wykonywania kolejnych badań. Nie sposób pominąć tutaj wbudowany, kolorowy ekran LCD. Urządzenie to jest murowanym hitem sprzedażowym. Dodatkowo klienci chwalą sobie bardzo prostą obsługę alkomatu jednym przyciskiem. Alkomat elektrochemiczn w tym wypadku pakowany jest do eleganckiej walizeczki, co dla osób ceniących sobie wygodę może być kolejną zaletą tego urządzenia nad konkurencją.

AlcoFind POLARIS

Alkomat AlcoFind POLARIS to godny polecenia alkomat elektrochemiczny. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że nadaje się on do użytku indywidualnego, jak i również do badań przesiewowych. Cechą charakterystyczną urządzenia jest wbudowany licznik pomiarów, który zawiera datę i godzinę pomiarów. Alkomat AlcoFind POLARIS wyróżnia się estetyczną, ergonomiczną obudową i prostą obsługą. Nie sposób nie wspomnieć, że producent obejmuje urządzenie 10-letnią gwarancją, a sam platynowy sensor gwarancją 3- letnią. Istotną kwestią jest też to, że urządzenie posiada licznik kalibracji, który przypomina o regularnym serwisowaniu urządzenia.

AlcoFind EXPERT

Alkomat AlcoFind EXPERT to urządzenie najnowszej generacji. Alkomat ten spodoba się nawet najbardziej wymagającym klientom. Urządzenie to jest niewielkich rozmiarów i łatwo jest je transportować. Bardzo przydatną cechą jest wytrzymała obudowa z tworzywa ABS. Charakteryzuje się sensorem z klasy premium. Również w przypadku tego alkomatu producent przewiduje 10- letnią gwarancję. Alkomat AlcoFind EXPERT może pochwalić się jak niektórzy jego poprzednicy podświetlanym wyświetlaczem LCD. Sprzęt ten został wyposażony w funkcję "Reminder", która przypomina o koniecznej kalibracji po 500 testach.

AlcoFind AF-35

Renomowanej marki alkomat AlcoFind AF-35 jest alkomatem na każdą kieszeń. Urządzenie wyposażone jest w czuły sensor elektrochemiczny. Naszym zdaniem jest on spełnieniem marzeń dla osób, które potrzebują kompaktowego alkomatu. Niewielka, ergonomiczna i wytrzymała obudowa sprawiają, że alkomat AlcoFind AF-35 jest niezwykle przyjaznym urządzeniem. Oprócz standardowych funkcji alkomat ten posiada podświetlany w trakcie testu ustnik i sygnalizację dźwiękową podczas testów.

Na jakiej podstawie wybraliśmy alkomaty?

Staraliśmy wybrać się najlepsze alkomaty elektrochemiczne dostępne w naszym sklepie, które spełnią swoje zadanie zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Kierowaliśmy się jakością wykonania urządzenia i wysoką precyzją otrzymywanych wyników. W wyborze pomocne były również pozytywne opinie użytkowników alkomatów oraz dostępność urządzeń.