Szukaj

Producenci

Wybieramy alkomat bezustnikowyAlkomaty bezustnikowe świetnie sprawdzają się podczas konieczności wykonywania pomiarów u wielu osób. W takich przypadkach bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednia higiena. Badania przeprowadzane przez alkomat bezustnikowy nie wymagają posiadania ustnika a to pozwala na zdalne pobranie próbki. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie pracowników lub osób postronnych. W tekście poniżej prezentowane są alkomaty bezustnikowe, które warto wypróbować.

W artykule przedstawiamy następujące produkty:

ALKOTOP PLUS

ALKOTOP PLUS - jest to nowoczesny alkomat bezustnikowy, pozwalający na wykonanie testu na wielu osobach bez potrzeby wymiany nowego ustnika. Zaletą jest sensor elektrochemiczny, który zapewnia wysoką jakość oraz niezawodność. Wyposażony jest w duży, kolorowy wyświetlacz LCD 2,4". Dzięki temu obsługa jest naprawdę komfortowa. Alkomat posiada 3 tryby - aktywny, pasywny oraz przesiewowy. Ten pierwszy umożliwia nam przeprowadzenie testu z użyciem ustnika znajdującego się w zestawie. W trybie pasywnym możemy wykonać badanie na przykład na osobie nieprzytomnej. Tryb przesiewowy jest wykorzystywany do szybkich badań w krótkim okresie czasu. Mamy do wyboru 7 języków w tym Polski, Angielski a także Niemiecki. Urządzenie działa bardzo intuicyjnie i jest wyjątkowo poręczne. Kiedy badanie zostało przeprowadzone prawidłowo, alkomat wydaje dźwięk sygnalizujący zakończenie badania. ALKOTOP PLUS jest wyposażony w pamięć, która zapisuje 28000 wykonanych pomiarów. Dodatkowo świetnie radzi sobie w niekorzystnych warunkach atmosferyczny - może wykonywać pomiary w temperaturze od -10°C aż do +50°C. Wymaga kalibracji co 12 miesięcy. Urządzenie sprawdzi się zarówno w szkołach, firmach jak i do użytku prywatnego.

AlcoFind AF-100S

AlcoFind AF-100S - alkomat przesiewowy firmy DA-TECH. Tak samo jak poprzedni, wyposażony jest w sensor elektrochemiczny. Wykonany jest z wytrzymałego tworzywa ABS. Posiada 5 progów pomiaru próbki od 0,1 do 0,5 promila. Jest to lekki i wytrzymały alkomat bezustnikowy, który daje nam możliwość szybkich badań z zachowaniem wysokiego poziomu higieny. Wyposażony jest w dwa tryby: pasywny oraz aktywny. Urządzenie ma dużą odporność na temperatury w zakresie -10°C do +40°C i jest w stanie pracować 10 godzin. Dodatkowo posiada wbudowany wskaźnik, który informuje nas o konieczności naładowania. Oprócz tego sygnalizuje gotowość do pracy oraz zakończenie badania. Prosta obsługa i szybkość działania AlcoFind AF-100S sprawia, że jest świetnie przystosowany do wykonywania badań przesiewowych.

alkomaty osobiste

Lifeloc FC5 Hornet

Lifeloc FC5 Hornet - alkomat nowej generacji firmy Lifeloc Technologies wyposażony w platynowy czujnik elektrochemiczny. Urządzenie jest ciche i intuicyjne w obsłudze. Do testów nie potrzebujemy żadnych ustników, ponieważ urządzenie jest całkowicie bezinwazyjne. Dzięki niemu możemy zbadać nie tylko poziom alkoholu w wydychanym powietrzu ale także w otaczającym nas środowisku czy otwartych pojemnikach. Zaletą LifeLoc FC5 Hornet jest niewątpliwie przejrzysty i podświetlany wyświetlacz LCD z łatwymi do interpretacji ikonami. Wyposażony jest w dźwiękowe oraz wizualne wskaźniki pomocne w trakcie przeprowadzania testu. W zestawie z alkomatem otrzymujemy również gumową i antypoślizgową nakładkę oraz niewielką walizkę, która ma za zadanie chronić urządzenie przed wodą oraz zanieczyszczeniami. Doskonale sprawdzi się w przedsiębiorstwach czy szkołach.

AlcoDigital ONE

AlcoDigital ONE - alkomat przeznaczony jest do wykonywania szybkich badan przesiewowych. Działa w trybie pasywnym oraz aktywnym i jest wyposażony w elektrochemiczny sensor. Zaletą jest prosta obsługa jednym przyciskiem oraz polska wersja językowa. Posiada kolorowy wyświetlacz LCD oraz dwa tryby wyświetlania wyniku - cyfrowy oraz szybki. Ten pierwszy informuje nas o dokładnej zawartości alkoholu w postaci cyfrowej, z kolei ten drugi wyświetla wynik pozytywny lub negatywny. AlcoDigital ONE ma kompaktowy kształt, dzięki czemu jest bardzo poręczny. Do zestawu dołączona jest walizka, trzy sztuki baterii AA a także dwie nakładki na alkomat. Urządzenie nadaje się do wykorzystania w służbach mundurowych, imprezach masowych czy zakładach pracy.

Drager 6820

Drager 6820 - jest to niezawodny alkomat wykorzystywany przede wszystkim w policji ale także w firmach i do celów prywatnych. Urządzenie posiada policyjny sensor elektrochemiczny w technologii 1/4". Spełnia liczne normy europejskie a pomiary przez niego wykonywane są bardzo dokładne. Wbudowana pamięć zapamiętuje 5000 ostatnio wykonanych pomiarów. Badania wykonuje się w sposób bezdotykowy przy użyciu ustnika lejka. Drager 6820 można dodatkowo wyposażyć w świadectwo wzornictwa potwierdzające precyzyjność pomiarów. To z kolei można użyć jako dowód w sądzie. Alkomat ma możliwość komunikacji z komputerem poprzez port USB. Wyposażony jest w sygnalizację dźwiękową, która informuje o początku i końcu pomiaru a także o rozładowaniu baterii i uszkodzeniu sensora.

Alkomat bezustnikowy to gwarancja zachowania odpowiedniej higieny podczas wykonywania bardzo dużej ilości pomiarów. Prezentowane alkomaty świetnie sprawdzą się w wielu miejscach oraz sytuacjach.