Szukaj

Producenci

Kalibracja alkomatów Warszawa - Wzorcowanie alkomatów Warszawa

Kalibracja Alkomatu - Co to jest kalibracja?

Kalibracja alkomatu jest procesem niezbędnym aby alkomat funkcjonował niezawodnie, wskazywał poprawne i dokładne wyniki. Kalibracja taka powinna być przeprowadzana cyklicznie. Zazwyczaj producenci zalecają, w przypadku alkomatów z sensorami elektrochemicznymi, taką kalibrację co 12 miesięcy lub co 500 pomiarów, oraz sprawdzenie poprawności wskazań po 6 miesiącach użytkowania. Podczas kalibracji alkomatu jest wprowadzany on w stan serwisowy, w którym jest poddawany odpowiednim wzorcom alkoholu w wydychanym powietrzu oraz ustawiany w ten sposób aby wskazywał poprawne wyniki.
Sensor elektrochemiczny znajdujący się w alkomacie podczas użytkowania ulega naturalnemu procesowi zużycia i należy go co jakiś czas ustawiać w ten sposób aby alkomat w niego wyposażony wskazywał poprawne wyniki.

Jaki sprzęt wykorzystujemy do kalibracji alkomatu?

Nasz serwis do kalibracji alkomatów wykorzystuje amerykańskiej produkcji aparatury, tzw. symulatorów wydechu firmy Guth Labs. Firma Guth Laboratories Inc. jest to specjalistyczny producent tego typu sprzętu. Symulatory wydychanego powietrza potrafią w sposób precyzyjny symulować ludzki wydech z odpowiednio dobraną wartością zawartości alkoholu np. 0.2, 0.3, 0.5, 1.0 promila oraz z odpowiednią mocą wydechu.


Co to jest kalibracja alkomatu? Czy potrzebna?
Od czego zależy częstotliwość kalibracji? Jak często muszę kalibrować alkomat?

Częstotliwość kalibracji zależy od kilku podstawowych czynników:
- Rodzaju oraz wielkości sensora, który jest wykorzystywany w alkomacie (Najbardziej trwałe i dokładne są sensory elektrochemiczne)

- Intensywności wykorzystywania alkomatu, tzw. częstotliwości pomiarowej (Im jest większa tym częściej należy kalibrować alkomat)
- Sposobu użytkowania i przechowywania alkomatu (Sensor to bardzo czuły i delikatny czujnik. Z alkomatem należy obchodzić się ostrożnie, nie narażać sensora na działanie zbyt wysokich lub zbyt niskich temperatur oraz dużej wilgotności)

Producenci alkomatów zalecają różne przedziały czasowe oraz ilości pomiarów jeśli chodzi o kalibrację, ale generalna zasada jest taka:
- Alkomaty w których wykorzystywane są sensory półprzewodnikowe należy kalibrować co 3-6 miesięcy lub co około 200 pomiarów
- Alkomaty w których wykorzystywane są sensory elektrochemiczne należy kalibrować co 12 miesięcy lub 500 a nawet 1000 pomiarów

Jednak mimo to, alkomat powinien być również sprawdzany co 3-6 miesięcy w autoryzowanym serwisie. W naszym serwisie takie sprawdzenie alkomatu nic nie kosztuje i zajmuje do 5 minut.

Jakie alkomaty kalibrujemy? 


W naszym laboratorium kalibrujemy i naprawiamy 99% alkomatów, które są sprzedawane w Polsce. Nasz serwis jest wyposażony w duży wachlarz części zamiennych do różnego rodzaju alkomatów. Usługi kalibracji alkomatów, znajdują się w zakładce "kalibracja i naprawa alkomatów" w kategoriach tego sklepu.

Czy kalibracja alkomatu jest jakoś udokumentowana?

Oczywiście, w naszym serwisie po wykonanej usłudze kalibracji klient otrzymuje tzw. Certyfikat Kalibracji na którym udokumentowane są wskazania alkomatu na odpowiednich wzorcach zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Na usługę jest również udzielana gwarancja na piśmie.
Poniżej znajduje się wzór takiego świadectwa kalibracji:

Certyfikat kalibracji
Kim jesteśmy? Nasz serwis alkomatów

Firma prowadząca ten serwis jest od 2003 roku dystrybutorem oraz importerem alkomatów od najbardziej uznanych producentów z całego świata. Od tego czasu prowadzimy również serwis oraz kalibrację alkomatów. Nasza wykwalifikowana załoga oraz duże doświadczenie gwarantują, że usługi są wykonywane rzetelnie i szybko. Duży zasób części zamiennych sprawia, że jesteśmy naprawić i skalibrować niemal każdy alkomat. 

Co to jest wzorcowanie alkomatu? Legalizacja alkomatu

Wzorcowanie alkomatu jest to w skrócie sprawdzenie poprawności wskazań alkomatu oraz porównanie go z tzw. wzorcem. Wartość pomiaru jest badana i musi ona znajdować się w odpowiednich "ramach". Odchylenia wartości od wzorca są dopuszczalne wyłącznie w ściśle określonym zakresie. Podczas legalizacji alkomatu, alkomat poddawany jest różnym stężeniom alkoholu np.: 0.1mg/l, 0.2mg/l, 0.4mg/l itp.

Świadectwo wzorcowania

Po usłudze wzorcowania wystawiane jest Świadectwo Wzorcowania. Dokumentuje ono wyniki badania podczas procesu wzorcowania. Tak jak pisaliśmy wcześniej, aby uzyskać Świadectwo Wzorcowania błąd wyniku pomiaru musi być zawarty w odpowiednim przedziale. Świadectwo Wzorcowania jest ważne 6 miesięcy. Po upływie tego okresu należy powtórzyć proces aby uzyskać ponownie świadectwo wzorcowania. Poniżej przedstawiamy wzór świadectwa wzorcowania:
świadectwo wzorcowania alkomatu
Gdzie kalibrujemy alkomaty w Warszawie ? Serwis Alkomatów Warszawa

Nasz serwis znajduje się w Warszawie przy ulicy Targowe 34. Poniżej podajemy wszelkie dane do kontaktu z nami:


BEAN-ALKOMATY ul. Targowa 34 lokal 42, 03-733 Warszawa
tel. 22-8581508; 22-6184005; 22-6700732
e-mail: serwis@alkomaty.net.pl
Przesyłki należy kierować na powyższy adres, po uprzednim kontakcie z serwisem.

Alkomat można skalibrować również na miejscu w serwisie, pod powyższym adresem, w godzinach 9.00 - 17.00. Kalibracja alkomatu dostarczonego do siedziby firmy trwa około 15-30 minut w zależności o modelu alkomatu.