Co zrobić, gdy nie posiadamy pod ręką alkomatu?

Alkomaty to urządzenia, które pozwalają zbadać ilość alkoholu w krwiobiegu człowieka, na podstawie wydychanego powietrza. Aktualnie takie propozycje cieszą się dużą popularnością na rynku. Po imprezie można określić to, czy w naszej krwi znajduje się jeszcze alkohol. Jednakże nie zawsze mamy dostęp do alkomatu. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak sobie poradzić, gdy chcemy określić ilość alkoholu we krwi?

Alkotest jednorazowy

Bardzo często kierowcom wydaje się, że mogą samodzielnie ocenić kondycję psychofizyczną, odpowiednią do prowadzenia auta. Niestety nie zawsze tak jest. Nie chodzi tutaj jedynie o zmęczenie, lecz także o stopień trzeźwości. Jeżeli chcemy upewnić się, że alkohol ulotnił się z organizmu, a nie chcemy kupować alkomatu, możemy postawić na alkotest jednorazowy. Jak działa taka metoda?

Faktem jest, że popularne kalkulatory alkoholowe dostępne w Internecie są raczej mało dokładne. Nie wiemy bowiem, jakie zasady są użytkowane przez algorytm. Możemy zatem postawić na wizytę na komisariacie, gdzie darmowo wykonamy pomiaru zawartości alkoholu. Jednak nie zawsze takie miejsce mamy blisko siebie. Ratunkiem może być alkomat elektrochemiczny.

Niezawodne urządzenie

Alkomaty elektrochemiczne kosztują znacznie mniej, co pozwala zaoszczędzić koszty. Jednorazowe narzędzie odznaczą się atrakcyjną ceną, uniwersalnością i intuicyjną obsługą. Po użyciu trzeba od razu wyrzucić ten produkt, gdyż jak nazwa wskazuje, jest przeznaczony do jednokrotnego użytku. Gdzie można kupić takie produkty? Okazuje się, że alkotesty z powodzeniem zakupimy :

  • w aptece,
  • w sklepie internetowym,
  • w supermarkecie.

Podczas doboru, warto mieć na uwadze atesty. Jeżeli produkt nie posiada atestów, wyniki mogą nam wprowadzać w błąd. Stają się bezwartościowe dla kierowcy, dlatego nie warto wybierać takiego produktu.

Pamiętajmy o tym, że istnieje kilka miejsc, w których zbadamy ilość alkoholu we krwi. Z pewnością nie należy odwiedzać izby wytrzeźwień, tak aby nie zabierać cennego czasu pracownikom tego miejsca. Dobrym wyborem jest wizyta na komisariacie, gdzie policjanci nie mogą nam odmówić zbadania nas alkomatem. Oczywiście w to miejsce nie należy jechać samochodem.

Jak widać, bez posiadania alkomatu także można sobie poradzić w wielu sytuacjach. Nie bez znaczenia są alkotesty jednorazowe, które są łatwo dostępne na rynku. Nie trzeba od razu wydawać dużej ilości gotówki na profesjonalne urządzenie, gdyż jednorazowa wersja kosztuje niewiele. Plusem jest też to, że trzeźwość zbadamy na posterunku policji.