Jak pić, aby uniknąć kaca?

Wcale nie potrzeba wypić ogromnej ilości alkoholu, aby następnego dnia cierpieć z powodu kaca. Okazuje się bowiem, że tolerancja na alkohol jest rzeczą bardzo indywidualną i nieprzyjemne dolegliwości mogą się pojawić nawet po spożyciu nieznacznej jego dawki. Ból głowy, osłabienie czy nudności, to tylko niektóre z nich. Na szczęście można efektywnie im zapobiec. Zatem jak pić alkohol, aby następnego dnia nie odczuwać skutków jego spożycia?

Pij z głową - unikniesz kaca!

Spożycie dużej ilości alkoholu nie musi skończyć się kacem. Wystarczy przestrzegać pewnych zasad, aby następnego dnia czuć się dobrze. Na pewno należy unikać spożywania wysokoprocentowych trunków, takich jak whisky, brandy czy koniak. Oprócz etanolu zawierają one bowiem także barwniki i dodatki smakowe, co sprzyja pojawieniu się kaca po ich spożyciu. Łączenie różnych gatunków alkoholu z pewnością też nie jest dobrym pomysłem, podobnie jak ich mieszanie z napojami gazowanymi. To wszytko znacznie przyspiesza wchłanianie się procentów i powoduje, że znacznie szybciej czujemy ich negatywny wpływ na nasz organizm. Jeśli więc zaczynamy wyraźnie odczuwać skutki ich działania, najlepszym rozwiązaniem będzie zaprzestanie dalszego spożywania alkoholu. Picie z rozsądkiem z pewnością skutecznie zapobiegnie kacowi.

Jak skutecznie uniknąć kaca?

Unikanie alkoholu i umiar podczas picia alkoholu to najskuteczniejsze sposoby, aby uniknąć kaca. Jeśli jednak nastawiasz się na to, że podczas imprezy będziesz spożywać procenty, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Są bowiem sposoby, dzięki którym uda Ci się zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom po spożyciu alkoholu. Obfity, sycący posiłek zjedzony przed imprezą skutecznie zapobiegnie zbyt szybkiej absorpcji procentów do krwiobiegu. Podczas spożywania alkoholu należy również pamiętać o uzupełnianiu płynów. Najlepiej popijać go wodą, ale też innymi niegazowanymi napojami. Pomoże to nieco rozcieńczyć procenty, a tym samym zmniejszy ryzyko szybkiego upicia się i nieprzyjemnego kaca o poranku.

Kac - jak go leczyć?

Zdarza się, że pomimo przestrzegania powyższych zasad i tak nie udało się uniknąć kaca. Na szczęście można efektywnie z nim walczyć. Odpowiednie nawodnienie organizmu i uzupełnienie elektrolitów z pewnością pomoże pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości po spożyciu alkoholu. Pamiętaj też o tym, aby następnego dnia koniecznie sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Zwłaszcza jeśli zamierzasz prowadzić auto. Nawet jeśli czujesz się już dobrze i wydaje Ci się, że jesteś zupełnie trzeźwy, badanie alkomatem osobistym pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.