Szukaj

Producenci

Alkomat na prezent z okazji dnia ojca - czy to dobry pomysł?

Czerwiec to nie tylko początek lata, koniec roku szkolnego i czas ostatnich przymiarek do nadchodzącego urlopu. Miesiąc ten kojarzy się również z Dniem Ojca, w którego trakcie wyraża się wdzięczność dla każdego taty. Czy alkomat jest dobrym i przemyślanym prezentem na tę okoliczność?

Kontrowersje i głębszy wymiar upominku

Nie jest tajemnicą, że zakup urządzenia do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu nie zawsze jest dobrym pomysłem. Osoba, która chce w ten sposób uhonorować swojego Tatę, powinna zachować pewną dozę ostrożności. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że dla niektórych ojców taki prezent może być dość uwłaczający. Dlatego osoby chcące podarować taki prezent, powinny mieć przede wszystkim... dobre relacje z Tatą. Po drugie, zaoferowanie takiego prezentu powinno wiązać się z pewnymi, jasno określonymi okolicznościami. Sprzęt ten będzie z pewnością świetnym prezentem dla tych ojców, którzy pracują jako zawodowi kierowcy. Niestety, u osób nadużywających alkoholu, taki prezent może wywołać zwyczajny gniew.

Jaki alkomat kupić tacie?

Jeśli już podjęło się decyzję o zakupie urządzenia na Dzień Ojca, to koniecznie powinien być to dobry alkomat. Najlepiej, jeśli jest to sprzęt elektrochemiczny, gdyż:

- zapewnia maksymalną dokładność pomiaru,

- jest odporny nawet na wysokie stężenie alkoholu

- zapewnia maksymalną niezawodność,

- wymaga stosunkowo rzadkiej kalibracji.

Co więcej, alkomaty elektrochemiczne to urządzenia wykorzystywane m.in. przez polską Policję, co w oczywisty sposób zaświadcza o ich jakości.

Dlaczego warto kupić alkomat?

Choć na pozór zakup alkomatu na Dzień Ojca może być dość kontrowersyjnym pomysłem, to trzeba przyznać, że ma on wiele zalet. Po pierwsze, dobry alkomat elektrochemiczny to sprzęt, który przyda się każdemu kierowcy i to nie tylko tacie. Po drugie, można postawić na sprzęt z wyższej półki, który wyposażony jest nie tylko w dobry sensor, ale też w pakiet usług dodatkowych (np. darmowe kalibracje). Po trzecie, zakup takiego urządzenia to po prostu inwestycja w bezpieczeństwo kierowcy i podróżujących z nimi osób. Dlatego mądry kierowca, powinien z radością przyjąć taki prezent, gdyż świadczy on o tym, jak ważny jest on dla swych dzieci lub innych członków rodziny.

W życiu kierowcy alkomaty osobiste nie są przedmiotami uwłaczającymi własnej godności, lecz inwestycją w bezpieczeństwo. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które dużo jeżdżą samochodem. Nie jest przecież tajemnicą, że alkohol jest dla każdego, w tym też dla mądrze korzystających z niego kierowców.