Szukaj

Producenci

[TEST] Alkomat barowy naścienny zarobkowy oraz na przycisk dla firm !


Tym razem testujemy alkomat AlcoDigital w wydaniu naściennym. Testowany produkt występuje w dwóch wersjach.


Wersji zarobkowej (barowej) oraz w wersji użytkowej (na przycisk).

Ustnikowy czy bezustnikowy ?

Testowany alkomat naścienny AlcoDigital jest alkomatem ustnikowym do którego próbkę dostarcza się poprzez słomkę pobraną wcześniej z podajnika. Ustnikowe pobieranie próbki przez alkomat jest dokładniejsze (do sensora znajdującego się w alkomacie dostarczana jest scisle określona dawka próbki co w znacznym stopniu zwiększa dokładność pomiaru) oraz bardziej higieniczne od dmuchania przez użytkownika wprost na alkomat.

Łatwy czy trudny w obsłudze ?

Alkomat posiada menu po polsku, które prowadzi użytkownika krótkimi i zwięzłymi komunikatami przez cały proces od pobrania słomki, poboru próbki aż do badania oraz wyświetlenia wyniku końcowego.

Ergonomia

Analizator naścienny jest bardzo solidnie wykonany. Jego stalowa obudowa jest sztywna i wykonana z grubego materiału. Wyświetlacz jest jasny i czytelny a obsługa prosta i wygodna dla użytkownika.

Wyposażenie

Alkomat barowy jest wyposażony w zasilacz, 2 komplety kluczyków oraz podajnik na monety. W wersji na przycisk zamiast podajnika na monety jest zamontowany przycisk którym możemy wzbudzić alkomat do działania bez potrzeby wrzucania monety. To rozwiązanie jest bardzo przydatne gdy alkomat jest używany jako narzędzie do badania bez konieczności zarobkowania w miejscach takich jak np. stacje benzynowe, zakłady pracy, hotele, lotniska czy posterunki policji.

Jakość oraz dokładność pomiarów

Alkomat barowy spisuje się bardzo dobrze. Dzięki poborowi próbki poprzez ustnik próbka nie jest zniekształcona co powoduje bardzo wysoką dokładność pomiarową. Sensor elektrochemiczny zastosowany w alkomacie naściennym jest wyprodukowany w UK, co gwarantuje wysoką dokładność oraz długą żywotność sensora.

Cena

To chyba najtańszy na polskim rynku alkomat barowy co jest jego dodatkowym atutem. Cena detaliczna nie przekracza 2000zł i wynosi 1999zł brutto. W większości przypadków cena alkomatów tego typu przekracza 2500zł burtto.

Kalibracja co ile czasu ?

Alkomat powinien być kalibrowany co 12 miesięcy

alkomat-nascienny-na-przycisk