Szukaj

Producenci

Alkomat ustnikowo bezustnikowy ALKOTOP PLUS dla policji TEST

Dziś testujemy alkomat przesiewowy ALKOTOP PLUS, który łączy ze sobą funkcje alkomatu bezustnikowego i ustnikowego. 

Ustnikowy czy bezustnikowy ?

Alkomat ALKOTOP PLUS jest głównie przeznaczony do bardzo szybkich badań przesiewowych (bezustnikowych), ale producent postanowił dodatkowo wyposażyć ten alkomat w funkcje ustnikową co jest bardzo innowacyjnym rozwiązaniem. Pozwala to po wstępnym badaniu bezustnikowym przeprowadzić dokładny test ustnikowy, który ustali dokładny poziom zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu u osoby badanej.

Tryb bezustnikowy
W tym trybie alkomat ALKOTOP PLUS pozwala otrzymanie wyniku zarówno w postaci cyfrowej jak i w postaci wyniku tzw. +/- czyli jest alkohol lub jego brak

Tryb ustnikowy
W tym trybie alkomat ALKOTOP PLUS pozwala otrzymanie bardzo dokładnego wyniku w postaci cyfrowej 

Łatwy czy trudny w obsłudze ?

Alkomat posiada rozbudowane menu po polsku, które pozwala na samym początku użytkowanie ustawić wszystkie potrzebne danemu użytkownikowi ustawienia. Alkomat w momencie sprzedaży jest przez producenta ustawiony w optymalny sposób na Polskie warunki. Natomiast w dalszej eksploatacji alkomat działa intuicyjne i jest bardzo prostu w obsłudze.

Ergonomia

Analizator ALKOTOP PLUS jest bardzo solidnie wykonany. Ma rączkę powleczoną antypoślizgową gumą oraz solidny sznurek na rękę co powoduje sprawne operowanie nim w czasie pracy. W tylnej części znajdują się 2 mocne magnesy, które pozwalają na przytwierdzenie alkomatu do powierzchni metalowych. Alkomat posiada ponadto duży i czytelny wyświetlacz TFT.

Wyposażenie

Jest dość bogate, ponieważ zawiera 4 nakładki do badań bezustnikowych, 5 ustników do badań ustnikowych, 4 baterie alkaliczne AA, kabel USB, aluminiową walizkę do wygodnego przenoszenia alkomatu oraz instrukcję. Do alkomatu jest również dodawane gwarancja dystrybutora oraz certyfikat kalibracji.

Jakość oraz dokładność pomiarów

Alkomat został sprawdzony w niezależnym laboratorium i uzyskał bardzo wysoką opinię dotyczącą jakości oraz dokładności pomiarów. Dodatkowym atutem jest bardzo wysoka powtarzalność pomiarów wykonanych seryjnie po 20 pomiarów na jednym stężeniu wzorców etanolu. Nasze wewnętrzne badanie oraz porównanie wyników z policyjnym alkomatem Drager 9510 potwierdza również wysoką jakość i dokładność pomiarową.

Zastosowany sensor elektrochemiczny

Sensor elektrochemiczny alkomatu ALKOTOP PLUS został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii, a jego zakres pomiarowy to 0,00mg/L - 4,50mg/L. Duże sensory wyprodukowane w UK są używane w alkomatach policyjnych i słyną z bardzo wysokiej dokładności oraz długiej żywotności.

Kamera

To dość oryginalne i unikalne rozwiązanie. Pozwala na nagranie osoby badanej podczas pomiaru. Kamera jest tylko opcją dla badającego i można jej użyć wyłącznie po podniesieni wspornika na którym jest zamontowana.

Kalibracja co ile czasu ?

W odróżnieniu od większości alkomatów przesiewowych, które wymagają kalibracji co 6 miesięcy,  ALKOTOP PLUS może być kalibrowany co 12 miesięcy.

alkomat-beazustnikowy-alkotop-plus